58:55
(17:16, 17:15, 13:12, 11:12)
TJ Třebíč C SK Slavičín
Komentář k zápasu:

Sobotní zápas odehrálo céčko na domácí palubovce proti Slavičínu. Na tohoto soupeře si třebíčští vzhledem k loňské výhře věřili, ale Slavičín překvapil novými tvářemi, a tak třebíčští nevěděli co od soupeře očekávat.

Samotné utkání bylo v první čtvrtině velmi vyrovnané, kdy se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. V útoku domácí tým předváděl dobrý týmový výkon, ale v obraně i přes vedení v první čtvrtině lehce zaostával (17:16).

Do druhé čtvrtiny vstoupil naopak lépe tým ze Slavičína, kterému se podařilo odskočit na vedení o 7 bodů. Toho se však třebíčští nezalekli, zejména začalo řádit duo Lenikus a Skála, kteří se postarali o 15 bodů v této čtvrtině (34:31).

Třetí čtvrtina kopírovala víceméně tu první, kdy si vedení nedokázal ani jeden z týmu déle udržet, avšak i díky týmové hře a zlepšené obraně byl domácí tým stále ve vedení a čtvrtinu o jeden bod vyhrál (47:43.

Do poslední čtvrtiny dal početný tým ze Slavičína vše, co mohl. Daleko lépe bránil, využíval rychlé protiútoky a na pár minut zkusil pressing po celém hřišti. To způsobilo třebíčským hráčům ze začátku problémy, kdy docházelo ke zbytečným a hloupým ztrátám.

Frustrace z potencionální porážky byla na domácích hráčích znát, ale po taktickém timeoutu trenéra Prodělala se domácí uklidnili a tlak hostujícího týmu zvládli. Slavičínu nakonec nezbylo nic jiného než v posledních vteřinách faulovat.

To už však i čas hrál proti nim a po úmyslném faulu na Skálu a následném úspěšném trestném hodu, bylo o výsledku zápasu rozhodnuto. Sobotní zápas tak dopadl poprvé v sezóně pro třebíčské céčko úspěšně.

Mezi nejlepší hráče utkání pak lze zařadit Aleše Skálu, autora 22 bodů, dále výborně hrajícího Tondu Lenikuse, který podržel tým 11 body a mladého Štěpána Hospůdku, který si připsal na konto 10 bodů.

Svůj zejména obranný potenciál naplno projevil Vilda Prodělal junior, který v důležitých momentech zápasu nepustil soupeře podkoš a jejich snahy o zakončení bez větších problémů zblokoval.

Statistiky:
Jméno Body Trojky Trestné hody Fauly
CELKEM 58 5 16/9 ( 56%) 14
Bulíček Lukáš 0   2/0 ( 0%)  
Hospůdka Štěpán 10      
Chovan Tomáš 0     4
Lenikus Antonín 11   6/3 ( 50%) 1
Mahdalík Jakub 0     5
Nováček Ondřej 5 1    
Prodělal Vilém *06 4      
Skála Aleš 22 4 6/4 ( 67%) 3
Vidlák David 0     1
Vinkler Stanislav 6   2/2 (100%)  

Partneři

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy