Třetí adventní neděle přinesla třebíčským ženám první vítězství v sezóně, kdy na domácí palubovce porazily tým BK Velké Meziříčí.

TJ Třebíč - BK Velké Meziříčí 70:48

Body a sestava: Pisková 21, Keliarová B. 20, Dvořáková 9, Pilátová 8, Nosková 7, Halačková 3, Jonášová 2, Hanzalová, Obůrková.

V neděli třebíčské ženy hostily na domácí palubovce tým z Velkého Meziříčí. Naše ženy měly co oplácet z posledního vzájemného utkání, které sporně ovlivnili rozhodčí v neprospěch třebíčského týmu, a tak prohrály na soupeřově palubovce o jeden bod.

Správně motivovaný tým vstoupil do utkání sebevědomě a hned od začátku diktoval tempo hry, kdy aktivní obrannou a rychlým přechodem do útoku trestal hostující tým, který se málo kdy stačil zformovat do obrany a třebíčský tým vyhrál první čtvrtinu 21:14.

Druhá čtvrtina přinesla menší útlum u třebíčského týmu, ženy přestaly naplno využívat rychlostní převahu, kterou vůči soupeři měly. Přesto se však domácím podařilo dále navýšit svůj náskok do druhé poloviny utkání.

Pověstné špatné třetí čtvrtiny u třebíčských týmů zlomily v tomto utkání naše ženy, když nastoupily na soupeřky ve stejném tempu jako v první čtvrtině utkání. Opět se dařila střelba ze střední vzdálenosti a agresivní obrana nutila hostující hráčky k chybám v rozehrávce.

Závěrečná čtvrtina vyšla bodově lépe pro hostující celek, ale už nic to neměnilo na tom, že třebíčské lvice dokráčely k zaslouženému prvnímu vítězství sezóny (70:48).

Další utkání odehrají ženy po novém roce v sobotu 8. ledna na palubovce KP Brno C a v neděli 9. ledna se představí na domácí palubovce v dohrávce proti týmu Univerzita Brno.