93:94
(22:22, 26:14, 21:18, 15:30, 9:10p)
TJ Třebíč BK Vyškov

Po povinném vítězství nás čekal druhý sobotní soupeř – BK Vyškov. Se zkušenějším soupeřem jsme hráli vyrovnanou partii a více než tři čtvrtiny utkání jsme dokonce byli lepší. Bohužel herní nezkušenost a tragické TH nás stály vítězství. Po první vyrovnané čtvrtině (22:22) jsme se dostali do trháku a do poločasu jsme si vybudovali 12 bodový náskok (48:36).

Ve třetí čtvrtině jsme postupně navýšili náskok o další tři body a ve čtvrté čtvrtině soupeř, který už neměl co ztratit, změnil obranu na zónu a postupně začal ukrajovat z našeho náskoku. Kromě toho již na lavičce seděli vyfaulovaní bratři Novákové a další podkošový František Šeda měl též čtyři fauly. Osudnými se nám ale staly trestné hody. V poslední čtvrtce jsme neproměnili celkem 9 TH, z toho tři TH v poslední minutě. Díky zónové obraně jsme měli problémy s využitím posledního hrajícího pivota Františka Šedy, což nezvrátil ani aktivně hrající střední rozehrávač Ráďa Trojan.

Zklamání z prohry v prodloužení o jeden bod bylo po zápase velké. Získané zkušenosti se nám ale určitě zúročí v dalších těžkých zápasech, které nás tuto sobotu čekají. Střetneme se na palubovce třetího družstva tabulky s domácími SK Renocar Podolí a s dosavadním lídrem tabulky Tygři JBC Brno C.