66:49
(20:12, 14:4, 16:14, 16:19)
Sokol Šlapanice TJ Třebíč

V prvním utkání jsme narazili na domácí Šlapanice, které byly po prvních utkáních na třetím místě v tabulce. Již od první minuty byl soupeř o krok před námi, kdy jsme po první čtvrtině ztráceli již 8 bodů (20:12). Ve druhé čtvrtině jsme se v útoku nebyli schopni prosadit a první body jsme vstřelili až v poslední minutě. Střeleckou krizi lze jistě připsat na vrub nezkušenosti a velké nervozitě, která nám svazovala ruce.

Na začátku třetí čtvrtiny se rozdíl ve skóre již přehoupl přes dvacet bodů. Nervozita opadla a třebíčští konečně začali dbát taktických pokynů, kdy si dobrým pohybem vynutili několik faulů domácích. Nebýt špatné úspěšnosti TH (13/4 - 30%) ve třetí čtvrtině, tak mohlo být skóre ještě příznivější.

Do poslední čtvrtiny pak vtrhli třebíčští kadeti jak uragán, když se šňůrou osmi bodů dostali na rozdíl deseti bodů. Domácí ale měli v závěru trochu štěstí a zdramatizování zabránili vstřelením tří po sobě proměněných trojek.