70:50
(27:13, 18:16, 6:7, 19:14)
TJ Třebíč B Slavia Kroměříž B
Komentář k zápasu:

Od nedělního utkání jsme očekávali těžký souboj s týmem Kroměříže, který zatím v sezoně ztratil jen jediné utkání a figuroval na čele tabulky. Po sobotním zápase jsme se navíc museli obejít už celkem bez tří opor (Svoboda, Kissler, Mifka).

Hra začala ve vysokém tempu, které nasadila malá sestava hostů. Domácí se ale díky pěti úspěšným tříbodovým pokusům v průběhu první desetiminutovky dostali do nadějného vedení 27:13. Hned v první minutě druhého dějství Kuba Hanáček přidal další trojku a slušnou úspěšnost v útoku se Třebíči dařilo držet až do poločasu, který skončil vedením domácích 45:29.

Jako vyměnění nastoupili hráči Třebíče do druhé půle. Nedařila se střelba z dálky, nájezdy, ani hra zpod koše. Až po čtyřech minutách se prosadil Tesy, který zaznamenal 4 z celkových 6 bodů domácích ve třetí čtvrtině a definitivně tak zastavil hosty, kteří se už nadechovali k návratu do zápasu, ale díky podobně špatnému útoku zaznamenali za 10 minut jen o bod víc, než domácí. Oboustranně nepovedená třetí čtvrtina tak skončila 6:7 pro hosty.

V závěrečném dějství se sice Kroměříž rozstřílela zpoza trojkového oblouku, to už ale nic nezměnilo na tom, že si Třebíč (v závěru opět i se všemi mladíky na hřišti) vítězství pohlídala, a přidala tak čtvrtou letošní výhru na domácí palubovce. Všichni hráči, kteří nastoupili se zapsali mezi střelce, nejvýrazněji se prosadil z áčka pendlující Honza Janík (23 bodů).

Za dva týdny se béčko pokusí zabojovat o další vítězství v Bystřici nad Pernštejnem a v Podolí.