70:72
(13:18, 11:16, 21:20, 25:18)
TJ Třebíč Jiskra Kyjov
Komentář k zápasu:

I v Třebíči si cestu do haly našlo hodně lidí! Jenže laxní přístup domácích, přesná střelba trojek hostů a po první čtvrtině byl pryč náskok z Kyjova (13:18). Ve druhé čtvrtině pokračovala špatná hra třebíčských, Kyjov i přes výškový hendikep sbíral jeden útočný doskok za druhým a navýšil svůj náskok o dalších 5 bodů (24:34).

Třetí čtvrtina už byla z pohledu domácích lepší. Třebíčští lépe brali na záda a i procento střelby se zlepšilo, ale Kyjov měl stále náskok devíti bodů (45:54) a postupoval do finále. Ve čtvrté čtvrtině přidali třebíčští ještě více na bojovnosti, přitvrdili v obraně a bod po bodu ukrajovali z náskoku Kyjova a až do konce utkání to byla přetahovaná o každý bod. Minutu před koncem třebíčští vedli o 2 body, ale Kyjov ještě stačil trefit dvě trojky a vzít třebíčským domácí neporazitelnost v letošní sezóně, ale ne postup do finále, kde si to třebíčští rozdají s Žabovřeskami o vítězství v soutěži a právo postupu do druhé ligy.

Všichni hráči zaslouží pochvalu za bojovnost! Díky taky patří divákům za podporu a všechny zveme na finále již tuto sobotu!