61:60
(9:24, 18:6, 16:15, 18:15)
Tesla Brno TJ Třebíč

K prvnímu čtvrtfinálovému utkání odjel téměř kompletní kádr, pouze Daniel Černý a Janík nebyli pro zranění připraveni k utkání. Třebíčští do zápasu vstoupili rozpačitě a ve 4. minutě za stavu 6:2 pro Teslu přišel time out. Po time outu třebíčští ovládli palubovku a šňůrou 3:22 získali 15 bodový náskok po 1. čtvrtině (9:24). Bohužel druhá čtvrtka byla z pohledu třebíčských katastrofální, hosté z Třebíče ustoupili od své hry, kdy především v útoku to bylo velké trápení a Tesla stáhla třebíčský náskok na tři body (27:30).

Ve třetí čtvrtině byla mírně lepší Tesla, která se dokonce ve 26. minutě dostala do vedení o 6 bodů, ale třebíčští si ještě do konce třetí čtvrtiny vzali vedení zpět (43:45). Ve čtvrté čtvrtce pokračovala Tesla v tvrdé hře, někdy až za hranicí, která byla zejména jedním rozhodčím tolerována (bohužel pan rozhodčí přijel pískat i v neděli do Třebíče) a třebíčským byl pískán sebemenší dotyk.

Třebíčští se ale nevzdali a s podporou třebíčských fanoušků, kteří vážili cestu do Brna bojovali do poslední vteřiny. Sice v koncovce byla šťastnější Tesla, ale i tak si třebíčští domů odvezli velmi dobrý výsledek do odvety, bohužel ale sestava dostala další trhliny...