69:74
(12:16, 12:14, 17:13, 15:13, 13:18p)
Jiskra Kyjov TJ Třebíč

Třebíč vyrazila do Kyjova v hodně okleštěné sestavě. Marodka tým zasáhla naplno a vyjma dlouhodobě zraněných nemohli nastoupit Cejpek, Daniel Černý, Ferdan a Pavlas. Šest statečných (Čermák, Radim Černý, Janík, Sladký, Špaček, Vrtal) na poslední chvíli doplnil Diviš, který v pátek ještě ležel s chřipkou v posteli. V Kyjově na třebíčský tým čekala narvaná hala a nahecovaný domácí tým, který by se v případě vítězství posunul na první místo tabulky.

Úvod utkání se vyvedl lépe třebíčským, kteří se rychle ujali vedení. Jenže prvním košem spadla nervozita z domácích a ti šňůrou 12:3 otočili skóre zápasu. Třebíčští se ale nenechali zahanbit a devíti body v řadě si pro sebe uzmuli první čtvrtinu (12:16). Ve druhé čtvrtině pokračoval vyrovnaný boj, hosté z Třebíče si trpělivou hrou vytvořili už desetibodový náskok, který ale domácí Jiskra do konce druhé čtvrtiny stáhla na rozdíl šesti bodů (24:30).

Ve třetí čtvrtině začala kyjovská stíhací jízda, kdy domácí z náskoku třebíčských urvali 4 body (41:43). Čtvrtá čtvrtina slibovala vyrovnanou koncovku a taky se tak stalo. Ve 37. minutě šel Kyjov po dlouhé době do vedení, ale třebíčští si rychle vedení vzali zpět. Minutu před koncem po dvou ztrátách Třebíče domácí Jiskra srovnala z trestných hodů. Bohužel, ale třebíčští poslední útok zadrbali, a tak se šlo do prodloužení.

Vyrovnaný boj pokračoval i v prodloužení. Třebíč dobře bránila a minutu před koncem prodloužení hosté trojkou zlomili odpor soupeře a zkušeně si pohlídali poslední vteřiny utkání. Třebíčští si ve skvělé atmosféře kyjovské haly připsali 15. vítězství v řadě!