72:65
(20:23, 14:13, 14:13, 24:16)
TJ Třebíč SK Žabovřesky

V neděli do Třebíče přijel lídr tabulky z brněnských Žabin. Problémy s kolenem do zápasu nepustily kapitána Čermáka, a tak na perimetr zbyli jen 4 hráči. První tři minuty utkání byly vyrovnané, ale pak se Žabiny urvaly na rozdíl 6 bodů, na který třebíčští zareagovali 7 body v řadě. Bohužel poslední minuta a půl patřila hostujícímu celku a ten si odnesl náskok tří bodů po první čtvrtině (20:23). V úvodu druhé čtvrtiny si Žabiny vybudovaly náskok 9 bodů a s třebíčským týmem to už nevypadalo dobře, ale domácí utáhli šroubky v obraně a bod po bodu ukrajovali z náskoku. Do konce druhé čtvrtiny třebíčští stáhli náskok soupeře na pouhé dva body (34:36).

Třetí čtvrtina byla ještě víc vyrovnaná než druhá. Na obou stranách dominovaly obrany, ale přesto o jeden bod byli třebíčští lepší a opět ukrojili bodík z náskoku Žabin (48:49). Čtvrtá čtvrtina začala přetahovanou o každý bod, ale úsek mezi 35. až 37. minutou patřil třebíčskému týmu, který si šňůrou 10:2 vybudoval rozhodující náskok 7 bodů. Náskok už třebíčští nepustili a díky dobrým TH v posledních dvou minutách dokráčeli pro deváté vítězství v řadě.

Třebíčský tým ukázal charakter a i bez důležitých hráčů základní rotace opět předvedl skvělý kolektivní výkon! Jen tak dál!