88:97
(24:30, 14:14, 24:24, 26:29)
BK Žďár nad Sázavou B TJ Třebíč

Po vítězném zápase v Jihlavě čekal v neděli třebíčské velmi silný tým Žďáru nad Sázavou. Třebíč vstoupila do zápasu koncentrovaně a hned na úvod si vybudovala mírné vedení a domácí byli nuceni vzít si timeout. Po timeoutu Žďár srovnal krok a v 8. minutě se poprvé a naposled dostal do vedení, na které Třebíč rychle dokázala odpovědět a uzmula si tak úvodní přestřelku pro sebe (24:30). Ve druhé čtvrtině pokračovali třebíčští nadále ve výborné kolektivní hře a díky rychlým protiútokům v 16. minutě vedli o 12 bodů. Bohužel závěr nebyl podle třebíčských představ a domácí stáhli náskok pouze na šest bodů (38:44).

Začátek třetího dějství vyšel třebíčským na výbornou, stejně jako úvod čtvrtiny druhé. Byla 23. minuta, Třebíč vedla o 13 bodů. Bohužel třebíčští svůj dvojciferný náskok udrželi jen do 28. minuty, pak Žďár stáhl opět na rozdíl 6 bodů (62:68). Nástup do závěrečné čtvrtiny vyšel lépe domácím, když stáhli na rozdíl tří bodů, pak ale třebíčští zabrali a šňůrou 6 bodů v řadě si vybudovali rozhodující náskok, který udržovali téměř do konce utkání. V poslední minutě Žďár ještě pozlobil, když trefil dvě trojky, ale závěr si třebíčští stejně jako v Jihlavě zkušeně pohlídali a díky přesným trestným hodům získali další skalp krajského rivala. Závěrem je nutno vyzdvihnout, že třebíčský tým předvedl vynikající kolektivní výkon a všichni hráči příkladně bojovali na obou stranách hřiště...jen tak dál!