69:81
(17:21, 16:25, 17:12, 19:23)
Sokol Bystřice nad Pernštejnem TJ Třebíč B

Ztracení synové třebíčského basketbalu se po desetiletém hostování mimo domov vrátili zpět do mateřského klubu. Bohužel k nim nebyl příznivý los a začali dlouhou šňůru venkovních zápasů.

Výprava o 3 autech s přesným timingem dojezdu naznačila velké natěšení a chuť po vítězství. Bystřická školní hala překvapila snad jen uzamčeným záchodem v šatnách. Místní 2 diváci ještě obdivovali hostující pokřik (pokřik roku), když nažhavený Tesař dával svůj šestý bod v řadě a určil tak ráz zápasu. Domácí se cukali pouze v první čtvrtině, kdy se jim podařilo dvěma trojkami vyrovnat na 16:16. Jenže to bylo vše. Navíc nad ránem se vracející Vecheta postupem času našel stabilitu a nebylo co řešit. Výkon vysokých borců doplnili i ostatní hráči hrajících za trojkou (v Bystřici trojka sahá k půlce). Natrénovaný Svoboda projel celé hřiště a zvýšil již na rozdíl 15 bodů. Velmi dobře se uvedli také z áčka vypůjčení Černý a Janík, který otrávil domácího playmakera. Poločas skončil rozdílem třinácti bodů.

Bohužel třebíčskou chvilku ve třetí čtvrtině se rychle naučilo i béčko a pěti body v řadě pustili domácí do hry. Ale pouze na úkor agresivity domácích, kteří si za 4 minuty udělali asi 26 faulů a nechali tak vyniknout naše borce na šestkách. Hanáček celý zápas prokazoval svoji pevnou ruku a v 32. minutě poslal k zemi taktickým útočným faulem domácího trojkaře. V 36. minutě bylo překonáno 80 bodů, a tím bylo zřejmé, komu bude patřit první vítězství. Nové dresy, vítězné dresy a stará taktika 80-ti bodů nerezaví. Body se usadily na správnou stranu hostů, kteří je samozřejmě s volnou nedělí patřičně oslavili.