73:50
(22:13, 21:8, 12:15, 18:14)
TJ Třebíč Tesla Brno

V sobotním utkání dorazila do Třebíče brněnská Tesla, která s bilancí 7-2 okupovala první příčku tabulky. Nálada v týmu díky posledním výsledkům nebyla nic moc, ale odhodlání odčinit poslední nezdary bylo obrovské. Třebíči se lehce obměnila zápasová soupiska. Chyběl antibiotiky dopující Vérosta, nemocný Vrtal a vatu vydělávající Diviš. Naopak z armády jsme povolali našeho habána Cejpka a po zranění se vrátili Janík a pešek Babák, který si po třech minutách ve hře zvrtnul druhý kotník.

Vstup do utkání byl jako z říše snů a po čtyřech minutách svítilo skóre 13:2 pro Třebíč. Precizní obrana, kolektivní pojetí hry jak v obraně, tak především v útoku, rychlé protiútoky. Tyhle aspekty hry v letošní sezóně oko náročného třebíčského diváka ještě nevidělo. To vše vedlo k poločasovému vedení 43:21.

Očekávaná krizovka přišla vstupem do druhého poločasu, kde první čtyři minuty patřili soupeři šňůrou 7 bodů, která byla zastavena time outem domácích. Třebíč se uklidnila a vrátila ke hře z prvního poločasu. Po zbytek zápasu vyjma posledních dvou minut dominovali domácí a hosté se jen uchylovali k faulům na hraně zákeřnosti. Na konci zápasu přišel i zasloužený „standing ovation“, díky BKV.