70:72
(13:14, 17:18, 14:18, 26:22)
TJ Třebíč SK Žabovřesky B

Vstup od utkání se nesl v hodně nepřesnostech na obou stranách, ale tedy především na straně domácích. Neproměněné šoupáky, nepřesné přihrávky, hloupé ztráty, snad jen ta obrana krapet fungovala. Stejná hra jako na začátku pokračovala i ve druhé čtvrtce. Naštěstí pro domácí i hosté ze Žabin se trápili a tak poločas skončil 30:32.

Poločasová porada byla na nic. Nic se nezměnilo, jen soupeř zlepšil koncentraci a díky ní si budoval bod po bodíku větší náskok. Když to bylo 5 minut před koncem čtvrtý čtvrtiny o 11 pro Žabiny, tak domácí poprvé v zápase začali bojovat a jezdit po zadku. Svoji bojovností, taktickými fauly a bouřícím publikem se v infarktové poslední minutě dostali z -7 na vyrovnaný stav, jenže necelé tři vteřiny před koncem přišel zbytečný faul na borce, který byl v koncích a ten oba své trestné hody proměnil. Bohužel střela za tři v poslední vteřině utkání se neujala a tak domácí odešli z palubovky jako poražení.

Až bude bojovnost od začátku utkání a pochopíme, že basketbal hraje pět lidí, musíme hrát kolektivně a nemusíme po první přihrávce v páté vteřině útoku střílet jen abychom si nahonili osobní statistiky, tak budeme vyhrát. Snad už 12. - 13. 12. proti Tesle a Kyjovu.