73:58
(17:11, 27:23, 15:13, 14:11)
Tesla Brno TJ Třebíč
Komentář k zápasu:

K předposlednímu zápasu základní části jsme se vydali do Brna na rozjetou Teslu, která bojovala ještě o postup do play-off. Po rozpačité cestě, lehkém bloudění, kdy nás zklamala GPSka na zadním sedadle jsme dorazili do místního plavečáku, kde nás tradičně přivítal smrad z chlóru, strašný teplo a vlhko. K tomu všemu jsme byli lehce oslabeni o dva podkošáky (Janků, Svoboda), jednoho křídelníka (Gruber) a jednoho rozehrávače (Čermák).

Kupodivu vstup do zápasu nám vyšel a dostali jsme se do mírného vedení. Jenže to netrvalo dlouho a Tesla ještě do konce první čtvrtiny skóre překlopila na svoji stranu. Vstup do druhé čtvrtky nám opět vyšel a pomalu jsme díky trojkám a rychlým protiútokům stahovali bod po bodíku. Pak nastal zlom a my jsme úplně vypadli ze hry v útoku. I když obrana nebyla úplně nejhorší, tak hráčům Tesly tam spadlo vše, ať už to byl vrh z nouze nebo trojka s rukou v xichtě o desku.

Po zbytek zápasu ani k žádnému dramatu nedošlo. Tesla si udržovala vedení kolem 12 bodů, jednu chvíli to bylo i o víc než dvacet, ale v posledních 3 minutách hry jsme stáhli na konečných 73:58. Bohužel ve druhé čtvrtině se opět zranil náš "running man" Balko...