84:73
(22:23, 29:19, 14:13, 19:18)
TJ Třebíč SK BASKET Renocar

V sobotu třebíčští basketbalisté hostili rozjetý brněnský tým SK BASKET Renocar. Ten v posledních týdnech nabral vynikající formu, když vyhrál 6 z posledních 7 zápasů. Během této série si také jako jediný tým vyšlápl na suverénního lídra z Karviné.

Ráz úvodních minut zápasu určil hned první moment v utkání. Domácí tým sice prohrál úvodní rozskok, ale Honza Janík neohroženým skokem vybojoval míč, našel volného Jirku Šoulu, a ten vsítil první trojku zápasu. Třebíčské tento moment nakopl. V prvních minutách dominovali a dostali se do vedení 14:2.

Hosté z Podolí však ukázali, že jejich poslední výsledky rozhodně nebyly náhodné. Srovnali se s tempem domácích a začali se na ně bodově dotahovat. V posledních minutách prvního dějství dokázali svůj výkon ještě vylepšit a devíti body v řadě otočili stav ve svůj prospěch (22:23).

Třebíčské ale brněnská šňůra nevykolejila. Do druhé čtvrtiny vlétli ve vysokém tempu. V útoku se jim dařilo, když se mohli spolehnout na svoji trojkovou střelbu a vzali si své vedení zpět (51:42).

Ve třetí čtvrtině se útočná produkce obou týmů trochu zadrhla. I tak byl nadále k vidění atraktivní bojovný basketbal. Hosté se snažili dotáhnout na domácí tým. Ten hrál ale velice koncentrovaně a odpustil si svůj tradiční výpadek. Po třech odehraných čtvrtinách si třebíčští nadále hlídali svůj náskok (65:55).

Brněnský tým ani v poslední čtvrtině nic nevzdával. Třebíčští ale nadále pokračovali ve skvělém výkonu. Domácí měli své vedení pod kontrolou a nedopustili žádné závěrečné drama. Třebíč tak dokázala vybojovat velmi cenné vítězství 84:73 a porazila kvalitní brněnský tým i podruhé v sezóně.