78:84
(20:22, 19:23, 20:21, 19:18)
SK BASKET Renocar TJ Třebíč

V neděli na třebíčské čekal další brněnský soupeř SK BASKET Renocar. Úvodní čtvrtina byla skoro jako přes kopírák sobotnímu zápasu. První dva rychlé koše domácího týmu a vedení 5:0. Rychlá reakce třebíčských, kdy si zlepšenou hrou dokáží vytvořit náskok, aby ho v závěru čtvrtiny skoro celý promrhali (20:22).

I druhá desetiminutovka byla nápadně podobná předchozímu dni a utkání na Žabinách. Třebíčští se v některých momentech prezentovali velmi dobrým výkonem. Neodpustili si však i pár slabších momentů, a proto se jim nepodařilo soupeři výrazněji odskočit (39:45).

První změna oproti sobotnímu zápasu přišla ve třetí čtvrtině, kterou si třebíčští nenechali utéct. Svůj mírný náskok z prvního poločasu se jim dařilo držet a nenechali se domácímu Podolí dotáhnout na těsnější dostřel (59:66).

Domácí tým však nesložil zbraně a neustále vyvíjel na hosty tlak. Čtyři minuty před koncem se zvládl dotáhnout na rozdíl jednoho koše. Třebíčským se však podařilo na závěr zápasu zkoncentrovat. V útoku se k nim i přiklonilo potřebné štěstí, když proměnili dva těžké nájezdy a klíčovou trojku. V kombinaci s pozornou obranou v rozhodující fázi zápasu tak dotáhli zápas do vítězného konce (78:84).

Za 14 dní se třebíčské áčko představí na domácí palubovce proti týmům UP Olomouc a Slávie Ostravská univerzita.