69:61
(18:9, 16:25, 10:16, 25:11)
BK Hladnov Ostrava TJ Třebíč

Do nedělního zápasu proti nováčkovi soutěže BK Hladnov Ostrava (loňský vítěz Severomoravské ligy) doplnil sedmičku třebíčských zdravotně indisponovaný Janík. Utkání začalo vyrovnaně, když se oba týmy trápily na útočné polovině. Ke konci první čtvrtiny však přišel nápor domácích, kteří se utrhli na rozdíl 9 bodů (18:9).

Hned v úvodu druhé části však třebíčští odpověděli stejnou mincí a překlopili vedení na svoji stranu. Ještě do poločasové přestávky stihli domácí srovnat a druhý poločas začínal od „nuly“ (34:34).

Ostravský tým se snažil využit většího počtu hráčů, tlačil na tempo a střídal různé typy obrany. Třebíčští si s tím většinu času, i přes občasné problémy, dokázali poradit a vytvářeli si dobré střelecké pozice. Problém byl však v úspěšnosti jejich proměňování. Ve třetí čtvrtině se ale třebíčští mohli spolehnout na svoji obranu, a tak vstupovali do poslední čtvrtiny s náskokem 6 bodů (44:50).

Útočně trápení hostů však vyvrcholilo v závěrečné desetiminutovce. Několik neproměněných šoupáků, trestných hodů a otevřených střel z dlouhé vzdálenosti posadilo domácí na koně. K dobrému výkonu se rozehrál z první ligy hostující Janisch, který ve čtvrté čtvrtině zaznamenal 17 bodů. To vedlo k obratu ve skóre. V koncovce si Hladnov vedení pohlídal a utkání dotáhl do vítězného konce (68:61).

Z prvního výjezdu v sezóně se tak třebíčští vrátili bez vítězství. O lepší výsledky je připravila především špatná úspěšnost střelby, kdy chyběly body především z perimetru. Zlepšit své výkony bude chtít třebíčský tým za 14 dní v dalších venkovních zápasech. Tentokrát proti Kyjovu a Kroměříži.