64:84
(23:27, 13:16, 13:18, 15:23)
TJ Třebíč Slovan MACH1NES Černá Pole

Domácí basketbalisté se chtěli před velmi slušně zaplněným hledištěm předvést dobrým výkonem. Začátek utkání napovídal, že by se to mohlo podařit. Třebíčští střelci měli v první čtvrtině dobře seřízená mířidla, když konto soupeře zatížili 5 úspěšnými trojkovými pokusy. Hostující tým naopak využíval své výškové převahy a dostával se často do zakončení kolem koše. První čtvrtinu tak pro sebe těsně získali hosté (23:27).

Ve druhé čtvrtině pokračoval vyrovnaný souboj. Jen ofenzivy obou týmů trochu polevily. Před poločasovou přestávkou ztrácel domácí celek na soupeře 7 bodů (36:43).

V podobném duchu pokračoval zápas i po změně stran. Domácím se nedařilo snížit rozdíl ve skóre na dostřel a znervóznit tak brněnské. Ti si zkušeně hlídali náskok, který dokázali ještě před koncem třetí čtvrtiny navýšit (49:61).

Žádná výrazná změna nenastala ani v posledním dějství. Domácí se stále nedařilo bodově přiblížit k hostům. Dvě minuty před koncem ztráceli třebíčští 9 bodů. V úplném závěru třebíčský tým ve snaze zvrátit nepříznivý výsledek přiriskoval svoji hru, ale vůbec se mu to nepodařilo. Vyplynuly z toho pouze chyby, které Slovan potrestal a pohodlně dokráčel k vítězství 64:84.

Konečný výsledek byl z pohledu předvedeného výkonu pro domácí tým až příliš krutý. Hosté si vítězstvím zajistili postup do dalšího kola, ve kterém narazí na prvoligový jihlavský tým BC Vysočina.