115:55
(27:19, 27:15, 40:13, 21:8)
BA Lynx Liberec TJ Třebíč

Nelehká práce čekala na třebíčské v sobotu, když přicestovali na půdu zatím suverénního lídra tabulky Liberce. Výzva to byla o to těžší, protože třebíčští přijeli pouze v 6 hráčích.

Daleká cesta se na hostech projevila v úvodu zápasu. Než se stihli rozkoukat, domácí Liberec vedl 10:0. Poté se však Třebíči podařil zastavit tlak domácích, a především díky úspěšným tříbodovým střelám dokázala hru vyrovnat. Po první čtvrtině byl v mírném trháku Liberec (27:19).

Ve zlepšeném výkonu pokračovali hosté i na začátku druhé čtvrtiny. Dařilo se jim zastavovat liberecké útoky a po dalších dvou trefených trojkách ve 4. minutě druhé čtvrtiny svítil na ukazateli nadějný výsledek 30:29. Poté však přišel další nápor domácích na který už třebíčští nenašli odpověď. Třebíčským začala docházet šťáva, udělali několik zbytečných ztrát a přestala jim fungovat obrana. Rázem z toho byl pohodlný náskok pro domácí (54:34).

Druhý poločas začal tam, kde skončil ten první. Liberec hrál velmi dobře organizovaně v útoku, v obraně pak neustále vyvíjel tlak na hosty celoplošnou obranou a rozdíl ve skóre narůstal (94:47).

Liberec nadále pokračoval ve své hře i v závěrečné čtvrtině. Tým z pod Ještědí neustále tlačil na tempo hry. Ani na chvilku nepolevil, stále naháněl unavené hosty po celém hřišti a dál navyšoval svůj náskok. Suverénně ve stylu start-cíl dokráčel k jednoznačné výhře 115:55.