81:75
(20:17, 13:13, 25:24, 23:21)
BK Brandýs nad Labem TJ Třebíč

V úvodu utkání se domácí Brandýs snadno prosazoval. Na třebíčských byla znát únava z uplynulých odehraných víkendových utkání v okleštěné sestavě a v polovině první čtvrtiny se Brandýs dostal do vedení 15:5.

Nástupem střídajících hráčů však přišla do třebíčského výkonu potřebná energie, která se začala projevovat i na skóre. Hosté zvýšili agresivitu v obraně a pomohli si několika protiútoky. Do konce úvodní čtvrtiny stáhli třebíčští náskok domácích na rozdíl 3 bodů (20:17).

Od druhé čtvrtiny byl k vidění vyrovnaný basketbal. Domácí se prosazovali především nájezdy pod koš, zatímco hosty podržela střelba z dálky. Rozdíl mezi oběma týmy zůstal i po dvaceti odehraných minutách na třech bodech (33:30).

Vyrovnaná bitva pokračovala i ve druhém poločase. Diváci mohli po změně stran sledovat více útočný basketbal. Třebíč navazovala na povedené pasáže z víkendových utkání. Díky širší rotaci však byla tentokrát schopna se soupeřem držet krok i s přibývajícími minutami. Po třech čtvrtinách ztrácela na domácí 4 body (58:54).

V úvodních minutách závěrečné čtvrtiny dali o sobě vědět střelci na obou stranách. Déle to vydrželo těm třebíčským, kteří tak začali otáčet vývoj utkání ve svůj prospěch. Čtyři minuty před koncem byli v překvapivém vedení o 6 bodů hosté z Třebíče. V posledních minutách však nedokázali navázat na své povedené útočné představení z předcházejících minut.

Brandýs se zvládl na třebíčské dotáhnout a rozhodující zásah pak hostům zasadil minutu před koncem přesnou trojkou nejlepší střelec utkání Ornst. V úplném závěru se hosté sami připravili o možnost vyrovnání, když nechali domácí Brandýs třikrát v řadě v útoku doskočit a ti už zápas zkušeni dohráli.

Bohužel třebíčští po několikáté v sezoně nezvládli vyrovnanou koncovku a zápas dovedl do vítězného konce domácí Brandýs. Hostující Třebíči nepomohlo k vítězství ani 12 proměněných trojkových pokusů. Brandýs si pomohl především trestnými hody, kterých měl k dispozici dvakrát více než soupeř.