88:85
(20:25, 21:24, 27:17, 20:19)
Sokol Žižkov TJ Třebíč

V neděli na třebíčské čekal tým z horní poloviny tabulky Sokol Žižkov. Aby mohli třebíčští pomýšlet na úspěch v tomto zápasu, museli zlepšit svůj výkon oproti předchozímu dni.

A to se celkem dařilo. Zápas rychle plynul, když na obou stranách bylo k vidění málo faulů. Mírně navrch v něm měla hostující Třebíč, která byla od začátku ve vedení. Po úvodní čtvrtině její náskok činil 5 bodů (20:25).

Utkání pokračovalo nadále v podobném duchu. Žižkovu se nedařilo dotáhnout, naopak třebíčští ještě svému soupeři více odskočili a v poločase byli napřed o 8 bodů (40:48). To dávalo třebíčským slušnou šanci odčinit sobotní prohru.

Bohužel po změně stran bylo v jejich hře příliš mnoho výpadků. Vstup do druhé půle si hosté ještě pohlídali. Postupem času však přišly hluché pasáže v útoku. Naopak domácí se rozstříleli a v závěru třetí čtvrtiny se poprvé v zápase dostali do vedení (68:66).

Utkání tak mířilo do napínavé koncovky. Domácí byli po většinu času o koš napřed, ale hostům se dařilo je dotahovat. Zlom přišel zhruba minutu před koncem, kdy žižkovští odskočili na rozdíl 6 bodů. Třebíčští se ale nevzdali a dvěma rychlými koši se vrátili na dostřel. Po oddechovém času domácích přišel taktický faul třebíčských. Domácí hráč proměnil pouze jeden trestný hod. V posledním útoku si hosté vypracovali dobrou střeleckou pozici. Bohužel třebíčští pocítili vyhlášené tvrdé obroučky na pražské Folimance a nadějný pokus košem nepropadl. Vyrovnaný souboj tak lépe zvládl domácí Žižkov, který vyhrál 88:85.

V dalším hracím kole druhé ligy jsou na programu dvojičky a třebíčští narazí v krajském derby na Žďár nad Sázavou. Domácí utkání je naplánováno na neděli 12.12. v 10 hodin.