86:89
(27:18, 22:26, 17:21, 20:24)
TJ Třebíč Kolínsko-kutnohorský BK
Komentář k zápasu:

V neděli si domácí chtěli napravit reputaci v souboji proti Kolínsko-kutnohorskému basketbalovému klubu. Tento tým vznikl spojením dvou ligových týmů z minulých let a do utkání s domácí Třebíčí přijel vyzbrojen o tři hráče KNBL týmu Kolína. Naopak domácí soupiska byla oproti sobotnímu zápasu o 2 hráče chudší.

Úvod zápasu byl jako přes kopírák podobný tomu z předchozího dne. V pohodě hrající domácí a rychlé vedení 10:2. Středočeský výběr přijel v mladé sestavě a snažil se o rychlé tempo hry. To jakoby třebíčskému týmu vyhovovalo více a konečně se chytnul v útoku. První čtvrtinu tak ovládli třebíčští (27:18).

V dobré útočné hře pokračovali domácí i ve druhé desetiminutovce. Ovšem v jejich obraně se začaly objevovat chyby, které se hostům dařilo trestat. Přesto před poločasovou přestávkou byli domácí stále ve vedení (49:44).

Vstup do druhé půle se domácím vůbec nepovedl. Hosté na svého soupeře vletěli a díky 9 bodům v řadě se poprvé v zápase dostali do vedení. Oproti sobotnímu zápasu tentokrát zafungoval oddechový čas i na domácí straně. Domácí zastavili hostující nápor a diváci mohli sledovat vyrovnanou bitvu. Komplikací pro domácí však po zranění Janíka z úvodu zápasu a problémy s fauly, byla úzká rotace.

Do poslední čtvrtiny vstupovali s nejtěsnějším možným náskokem třebíčští (66:65). V polovině závěrečného dějství začali mít navrch hosté. Na jejich vedení 77:85 však domácí skvěle zareagovali a během krátkého úseku si vzali vedení zpět. Zápas se blížil do infarktové koncovky. Po odpískaném faulu při tříbodovém pokusu vzduchem létaly velké emoce. Hostující Novák po dvou úspěšných šestkách překlopil vedení opět na stranu hostů. Po dalším hostujícím koši ztráceli domácí před posledním útokem už 3 body a to se ukázalo jako klíčové. Domácím se již nepodařilo dostat k zakončení a bohužel ani ve druhém domácím zápase se jim nepodařilo uspět.

Po závěrečné krátké potyčce před střídačkou hostů se tak mohl Kolínsko-kutnohorský klub radovat z vítězství. Bohužel ani v jednom úvodním domácím zápase sezony se nepodařilo třebíčskému áčku dosáhnout na potřebné vítězství. Vzhledem k tomu, že oba zápasy byly hratelné, mrzí tyto ztráty o to více. Třebíčští se teď budou muset dát zdravotně dohromady a pokusit se překvapit za 14 dní na horkých palubovkách týmů Pardubic a Chrudimi.

Statistiky:
Jméno Body Trojky Trestné hody Fauly
CELKEM 86 10 21/8 ( 38%) 26
Cejpek Jakub 2   2/2 (100%) 5
Čermák Michal 13 4 2/1 ( 50%) 5
Černý Daniel 17 5   1
Černý Radim 12   12/4 ( 33%) 2
Diviš Tadeáš 0     3
Ferdan Tomáš 6      
Janík Jan 2     1
Sladký Jan 6     4
Špaček David 11 1    
Vrtal Matěj 17   5/1 ( 20%) 5

Partneři

 

Kraj Vysočina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy