85:65
(28:20, 24:12, 15:16, 18:17)
SK Slavia Praha B TJ Třebíč

V neděli na třebíčský tým čekalo béčko nově vzniklého ambiciózního projektu Slavie Praha. Třebíčští tentokrát zvládli zachytit vstup do zápasu a po dvou úspěšných trojkových pokusech si v prvních minutách vzali vedení na svoji stranu. Poté se však sešívaní rozstříleli, do konce první čtvrtiny zaznamenali pět úspěšných trojkových střel a dostali se do mírného trháku (28:20).

Rozhodující pasáž utkání pak přišla ve druhé čtvrtině. Slávisté během tří minut předvedli sérii 17 bodů v řadě a rázem byli o 26 bodů napřed. Velké problémy třebíčským dělal především Zach. Hosté alespoň třemi koši v řadě v samém závěru první půle snížili náskok domácích na 20 bodů (52:32).

Bylo jasné, že taková ztráta se třebíčským bude pouze těžce dotahovat. Přesto úzkou rotaci hostů do druhé půle rozšířil z hlediště povolaný Diviš. Třebíčští sice měli snahu, ale tentokrát jim chyběly síly i kvality se zápasem něco udělat. Slavia měla zápas plně pod kontrolou a na konci se mohla radovat z vítězství v poměru 85:65.

Třebíčští budou muset začít předvádět zlepšené výkony, aby mohli pomýšlet na důstojnou roli ve druhé lize. Po třítýdenním tréninkovém výpadku budou muset zapracovat na zlepšení fyzické kondice a především týmové souhře. Za 14 dní se třebíčské áčko představí na domácí palubovce. Čekají je těžcí soupeři z Východních Čech. Nejdříve v sobotu přijede Chrudim. O den později je bude následovat Tesla Pardubice.