46:59
(14:11, 13:3, 9:24, 10:21)
TJ Třebíč B Sokol Šlapanice

V neděli se do Třebíče přijel poprat o svou teprve druhou výhru v sezóně tým Šlapanic. Z prvního společného souboje si třebíčští odvezli přesvědčivé vítězství, a tak se očekávalo, že lepší postavení v tabulce potvrdí Třebíč také v odvetě.

Začátek zápasu odpovídal očekávání, když se třebíčští ujali vedení, které pomalu navyšovali. V poločase svítilo na tabuli skóre 27:14, střelecky se sice nedařilo nikomu, hosté ale za druhou čtvrtinu zaznamenali dokonce pouhý jeden koš ze hry, takže i špatný výkon stačil domácím k vedení.

Od začátku třetí čtvrtiny však hosté hru výrazně přitvrdili a laxně hrající domácí nedokázali na tuto změnu reagovat. Šlapaničtí hráči minutu po minutě stahovali náskok, jednoduchými kombinacemi překonávali třebíčskou obranu a když začali trefovat i střely z dálky, opaření domácí nebyli schopni ničeho jak v obraně tak v útoku, ve kterém se nebyl schopen prosadit nikdo kromě Michala Balka, který zaznamenal polovinu z domácích 46 bodů.

Kolaps ve druhé polovině zápasu, kterou domácí prohráli 19:45, stál Třebíč povinné vítězství, které si tak zaslouženě odvezly nadšeně hrající Šlapanice.