71:63
(8:16, 16:10, 20:18, 17:17, 10:2p)
TJ Třebíč B BK Vyškov
Komentář k zápasu:

V sobotním zápase proti Vyškovu se celou první čtvrtinu nemohli domácí dostat do tempa, a přestože si vytvořili spoustu jednoduchých volných pozic, tak vinou tragické úspěšnosti v zakončení tahali v za kratší konec (8:16).

Druhé dějství otevřel Vyškov úspěšným trojkovým pokusem, což byl moment, kdy se rozdíl ve skóre vyšplhal poprvé a naposledy v zápase nad 10 bodů. V tu chvíli však Třebíč zabrala v obraně, aby soupeři po celých 7 minut nedovolila skórovat, a naopak sérií 13 bodů v řadě domácí hráči strhli vedení na svou stranu. Vinou katastrofální úspěšnosti trestných hodů a nedůsledností na doskoku, kde i přes výškovou převahu třebíčských měli navrch hráči soupeře, se byl Vyškov schopen dostat zpět do zápasu a v poločase dokonce do vedení (24:26).

Také druhá polovina nenabídla moc basketbalové krásy, naopak hra se přitvrdila a bojovalo se o každý bod. Přetahovaná pokračovala až do poslední minuty zápasu, kdy za stavu (59:59) poslal Třebíč košem s faulem do dvoubodového vedení skvěle hrající Franta Šeda. Bohužel, bonusový trestný hod neproměnil, a tak dostal Vyškov šanci na srovnání, kterou v následujícím útoku využil a bylo srovnáno (61:61).

Stále však zbývalo dost času na zakončení pro oba týmy. Domácí se svým pokusem neuspěli, takže vítěznou střelu měli v rukou hráči Vyškova. Nájezd v poslední vteřině však také proměnit nedokázali a zápas tak pokračoval do prodloužení.

V něm šli hned v prvním útoku do vedení vyškovští, což ale bylo z jejich strany pro tento večer všechno. V útoku až do konce prodloužení nebyli schopni vstřelit jediný bod a na opačné polovině hřiště špatně bránili útočné akce Třebíče, ze kterých zápas dovedl do vítězného konce Šeda, který sám v prodloužení zaznamenal 8 bodů ze svých celkových 25 a byl tak hlavním strůjcem domácího vítězství (71:63).