86:51
(20:17, 27:8, 19:14, 20:12)
TJ Třebíč B BK Velké Meziříčí
Komentář k zápasu:

Do sobotního měření sil vstoupili lépe hosté z Velkého Meziříčí, když díky trojce svého nejlepšího střelce Honzy Sladkého (17 bodů) šli rychle do vedení. To si však ve třetí minutě vzali domácí zpět a i přes vyrovnaný průběh první čtvrtiny drželi na jejím konci tříbodový náskok (20:17). Ve druhé čtvrtině se Třebíči začalo dařit nabourávat velkomeziříčskou obranu a výsledkem bylo po sérii vydařených akcí a šňůře 23:4 poločasové vedení domácích o 22 bodů (47:25).

Střeleckou pohodu si třebíčští hráči přenesli i do druhé půlky utkání, chytře využívali svou výškovou převahu a pod košem dominoval především Jarda Svoboda, autor 28 bodů. Ve 26. minutě narostl rozdíl ve skóre už na 35 bodů (62:27) a větší počet minut tak opět mohli dostat borci z lavičky. Všichni hráči domácích se dokázali v prvním letošním derby bodově prosadit a zápas dovedli do vítězného konce při skóre 86:51.

Zápas se bohužel dohrával pouze s jedním rozhodčím, když několik minut před koncem koleno druhého rozhodčího nevydrželo zběsilé tempo rychlého protiútoku Aleše Skály, autora dvou bodů, stejného počtu faulů a neúspěšných trestných hodů.