84:63
(20:15, 21:18, 30:17, 13:13)
TJ Třebíč Tesla Brno
Komentář k zápasu:

Úvod sobotního zápasu nenabídl slušně zaplněnému hledišti mnoho basketbalové krásy. Střelci na obou stranách se trápili. Brněnský tým se poprvé v zápase dokázal bodově prosadit až ve čtvrté minutě. Přesto se v šesté minutě Tesla dostala do vedení. Pak ale přišla šňůra domácích 10:0. Rozdíl ve skóre však ještě stihli hosté v závěru první čtvrtiny zkorigovat (20:15).

Ve druhé čtvrtině pokračoval vyrovnaný boj. Domácím se dlouho nedařilo hostům odskočit. Až v závěru prvního poločasu se jim to částečně povedlo (41:33). Definitivní zlom zápasu přišel ve třetí čtvrtině, ve které se třebíčský tým konečně chytnul v útoku, když v této části nastřílel 30 bodů a odskočil soupeři na rozdíl přesahující dvacetibodovou hranici (71:50).

V poslední čtvrtině se Tesla pokusila o to, o co se v poslední době na třebíčské snaží zkoušet téměř každý tým, když prohrává vyšším rozdílem - pokusit se vrátit do zápasu zónovou obranou. Ani Tesle se to však nepovedlo, když si domácí proti zóně pomohli třemi úspěšnými trojkovými pokusy a slušnou porci minut tak dostali i mladíci Novák s Lenikusem.

Třebíčští se tak mohli radovat z již patnáctého vítězství v řadě (84:63) a pět kol před koncem si zajistili první místo po základní části Jihomoravské ligy.