59:69
(11:18, 13:14, 21:15, 14:22)
BK Vyškov TJ Třebíč
Komentář k zápasu:

Třebíčským vyšla úvodní čtvrtina zápasu, když na nich příliš nebyla znát více než měsíční pauza od posledního utkání. Míč v útoku dobře létal z ruky, obrana fungovala a do většího náskoku je tak nepustila především nepřesná střelba z dálky (11:18). Dobrý vstup měli třebíčští i do druhé čtvrtiny. Za stavu 15:29 se ale jejich hra úplně rozpadla. Domácí pomalu, ale jistě začali přitvrzovat. Třebíčští přestali hrát týmově a Vyškov toho dokázal využít ke snížení rozdílu ve skóre (24:32).

Do druhé poloviny utkání vstoupili domácí ještě tvrději, trefili několik trojek a najednou vycítili šanci na úspěch v zápase. Třebíčští se naopak stále trápili v útoku a do poslední čtvrtiny se jejich náskok snížil na rozdíl pouhého jednoho koše (45:47). Ve stejném duchu pokračovala i čtvrtá čtvrtina a v její polovině se po další trojce domácí poprvé v zápase dostali do vedení (57:56). Třebíčský tým se však na poslední minuty dokázal zkoncentrovat. Utáhl šrouby v obraně, konečně také trefil něco z dálky a nakonec nedopustil žádné překvapení. Přestože třebíčští nastříleli nejméně bodů v sezóně, mohli se radovat z dalšího vítězství (59:69).

V příštím víkendovém kole čekají na třebíčské áčko další venkovní utkání. Nejdříve v sobotu na palubovce Žďáru nad Sázavou, kde to třebíčští nemají nikdy jednoduché a poté v neděli na hřišti aktuálně čtvrté Jihlavy.