80:48
(22:9, 24:6, 25:17, 9:16)
TJ Třebíč BK Vyškov

Na sváteční sobotu zahájilo třebíčské áčko novou sezonu. Soupeřem jim byl celek Vyškova.

Vstup do zápasu nebyl ze strany domácích ideální a ve třetí minutě bylo skóre vyrovnané 4:4. Poté však třebíčští získali jistotu a po sérii několika povedených akcí zakončil první čtvrtinu ve vedení 22:9. V dobrém výkonu pokračovali i ve druhé části a před poločasovou přestávkou se náskok domácích vyšplhal přes třicet bodů (46:15).

Druhý poločas už nenabídl divákům příliš basketbalové krásy. Ve hře třebíčského týmu se díky nekoncentrovanosti pod dojmem vysokého vedení objevovalo mnoho chyb, klesla úspěšnost střelby a nedařilo se ani z čáry trestného hodu. Třebíčští si přesto v poklidu hlídali velký náskok a dovedli zápas do vítězného konce (80:48). V závěrečné čtvrtině dostali svoje první minuty v mistrovském utkání za A-tým benjamínci Novák s Lenikusem.

Za 14 dní se pak áčko představí znovu na domácí palubovce proti rezervám Vysočiny a Žďáru nad Sázavou.