70:76
(29:16, 19:29, 21:13, 11:28)
TJ Třebíč Slovan Černá Pole C

Nedělní odvetný zápas přilákal do třebíčské haly velký počet diváků, kteří byli zvědaví, zda se třebíčským po roce opět podaří postoupit do finále. Bolesti zad nepustili do hry Cejpka, naopak v případě potřeby byl připraven nastoupit z béčka povolaný Svoboda.

Domácí vstoupili do utkání velmi dobře a po první čtvrtině se dostali do 13-ti bodového vedení (29:16). Ve druhé čtvrtině se však ofenziva třebíčských zastavila, když dokázali vsítit pouze 9 bodů a před poločasovou přestávkou se náskok domácích snížil na rozdíl 3 bodů (38:35).

Po změně stran domácí znovu ožili a po trojce s klaksonem se jejich náskok po třech čtvrtinách znovu vyhoupl na dvouciferný rozdíl (59:48). Když hned v prvním útoku závěrečné části zápasu přidali další trojku, postup se zdál velmi blízko. Poté ale domácí znervózněli, začali kupit zbytečné chyby a až příliš často se nutili k individuální hře. 2 minuty před koncem se tak poprvé v zápase dostali do vedení hosté z Brna. A to už nepustili. Pokus o závěrečný nápor a obrat ve skóre se domácím totiž vůbec nepovedl. Ti si tak připsali vůbec první domácí porážku v letošním ročníku, která pro ně znamená konec sezony.

Tato semifinálová série potvrdila papírové předpoklady, že se bude jednat o velmi vyrovnanou bitvu. Ve prospěch brněnského týmu rozhodl především fakt, že lépe zvládl klíčové momenty obou zápasů a dokázal trestat chyby třebíčských. Áčko se tak po roce do finále znovu nepodívá a končí sezónu Jihomoravské ligy na konečném 3. místě.

Basketbalová sezóna však v Třebíči ještě nekončí. Na programu jsou poslední 3 domácí zápasy béčka. První dva z nich již tento víkend, kdy v sobotu hostí Bystřici nad Pernštejnem a v neděli Podolí.