83:78
(17:22, 29:16, 15:18, 22:22)
Slovan Černá Pole C TJ Třebíč

Semifinálová bitva mezi druhým a třetím týmem základní části Jihomoravské ligy nabídla souboj Třebíče a jejího brněnského rivala z Černých Polí.

První zápas byl na programu v Brně na sobotu ve velmi netradiční dopolední čas. Třebíčští borci se ale dokázali zkoncentrovat na začátek zápasu a po úvodní čtvrtině byli napřed o 5 bodů (17:22). Ve druhé čtvrtině však brněnský tým dokázal najít recept na agresivní třebíčskou obranu a vývoj skóre otočil ve svůj prospěch (46:38).

Hosté se ale nevzdali a nedovolili soupeři odskočit do trháku. Naopak kousek po kousku snižovali náskok Černých Polí a 5 minut před koncem se dokonce dostali do vedení o 3 body (70:73). V zápětí ale domácí vyrukovali se dvěma trojkami v řadě a vedení si vzali zpět. To dokázali udržet až do závěrečné sirény (83:78).

Prohra o 5 bodů však dávala třebíčským velmi slušnou šanci do domácí odvety.