Dva zápasy v Brně bez vítězství

Pošramocenou reputaci si vyrazili do Brna napravit třebíčští basketbalisté. Bohužel oba dva jejich soupeři byli nad síly třebíčských. V Černovicích se naplno ukázala současná bolístka třebíčských a tj. vstup do utkání. Naopak nedělní výkon byl o poznání lepší, letos rozhodně nejlepší a byli jsme víc než vyrovnaným soupeřem silného Černého Pole.

SKB Černovice - TJ Třebíč 73:60 statistika a komentář

Body a sestava: Čermák 13, Janků 11, Špaček 11, Vrtal 9, Janík 8, Černý D. 5, Diviš 2, Černý R. 1, Babák, Šárka.

Jeden z papírově slabších soupeřů čekal třebíčské basketbalisty v sobotu, leč pravda byla někde jinde a ten slabší tým jsme byli my. Zápas v pidi tělocvičně naproti brněnskému blázinci začal tam, kde skončil poslední zápas ve Žďáru nad Sázavou. Tragický vstup do utkání, 4. minuta, skóre 16:3 pro domácí a trenéři na odvoz ve svěrací kazajce do protějšího blázince. Naše „krásná“ hra dokázala uspat i jediného diváka. Ve druhé čtvrtině jsme konečně dokázali přitvrdit v obraně, občas zahrát to na čem jsme se domluvili a bod po bodíku jsme ukrajovali z náskoku soupeře. Vstup do třetí čtvrtky byl celkem dobrý a po čtyřech minutách už jsme byli na dostřel jednoho koše, bohužel koncentrovanost opět polevila a soupeř šňůrou 10 bodů se vrátil tam, kam potřeboval. Poslední čtvrtina už byla křeč. Vždy jsme se dostali na dostřel 4-6 bodů a pak nás zabila hloupá ztráta. Škoda, ale bez první čtvrtiny se hrát nedá…jenom blázni se radujou.

Slovan Černá Pole - TJ Třebíč 75:65 statistika a komentář

Body a sestava: Svoboda Jar. 14, Janků 11, Černý R. 10, Janík 8, Černý D. 4, Šárka 4, Vérosta 4, Vrtal 4, Babák 2, Čermák 2, Špaček 2, Diviš.

Ambiciózní Černá Pole posilněná o 3 hráče, teď již bývalého týmu Boskovic na nás čekala v nedělním dopoledni. K tomu přijel na výlet si zapískat i pan rozhodčí Veis. Děkujeme za účast! Hnul jste nám všem opět žlučí! Teď k zápasu. Vstup do utkání opět špatný, kdy ve 4. minutě svítilo skóre 11:0 pro domácí. Od té doby se třebíčští do svého soupeře zakousli a z precizní obrany vycházeli i útočné akce a občas tam i něco někomu z dálky spadlo. Druhá čtvrtina byla ještě lepší a třebíčští vlčáci dostali svého soka pod sebe a v poločasové přestávce vedli o 2 body. Vstup do třetí čtvrtiny nebyl špatný, obrana fungovala, bohužel soupeř trefil velmi těžké trojky s rukou v obličeji, které drželi vyrovnaný stav. Skóre ve prospěch domácích se nakonec podařilo otočit panu Veisovi. Písknu nějaké kroky, hodím tam i nějaký téčko za „nešportové spivánie po odpískání rozhodčího“ a bude hotovo. Soupeř na koni a my už neměli síly na dotáhnutí či překlopení skóre v náš prospěch. Do půlky třetí čtvrtiny to byl výkon, na kterém bychom měli stavět…