Dvě zranění, špatné výkony a jen jedna výhra

Po velmi špatném výkonu třebíčští basketbalisté v sobotním zápase podlehli béčku Žďáru nad Sázavou. V neděli se výkon o trošku zlepšil a Třebíč dokázala hráče Jihlavy porazit o 9 bodů a má před konečnou tabulkou lepší vzájemné zápasy. Bohužel obě dvě utkání poznamenala vážná zranění Ládi Grubera a Michala Čermáka.

TJ Třebíč - BK Žďár nad Sázavou B 53:63 statistika a komentář

Body a sestava: Špaček 12, Černý R. 10, Cejpek 9, Jančář 8, Čermák 6, Milota 5, Černý D. 3, Diviš, Gruber, Šárka.

Už od začátku utkání bylo na třebíčských hráčích vidět, kteří se museli obejít bez Balase, Sonyho a Jardy, že zrovna dnes si s formou netykají. Špatná obrana, box-out, kdy na doskoku jsme se nechávali přeskakovat žďárskými trpaslíky. Když už jsme měli možnost se podívat do útoku, tak jsme se sami zabili blbou ztrátou nebo velmi nepřesnou střelou.

Od druhé čtvrtiny nastalo trošku zlepšení v obraně a přesto, že v útoku to pořád nebylo ono, tak náskok Žďáru už se nenavyšoval. Do třetí čtvrtiny jsme měli dobrý vstup a po dvou minutách už byl náskok Žďáru pouze 4 body. Jenže pak se zas začali kupit chyby a k tomu všemu začal ve velmi tvrdém utkání úřadovat pan rozhodčí Večeřa, který by snad jako faul pískl třebíčskému hráči i prdnutí pod košem (poměr faulů 32 - 17).

Začátek čtvrté čtvrtiny poznamenalo zranění Ládi Grubera, který po tvrdém dopadu na hlavu zůstal ležet na palubovce s těžkým otřesem mozku. Hra byla cca na 40 minut přerušena, než byl Láďa stabilizován a odvezen sanitkou do nemocnice.

Po pauze, kdy oba dva týmy vymrzly, tak Třebíč stáhla náskok Žďáru z -19 až na -8. Jenže to bylo vše a Žďár už si s panem Večeřou svůj náskok posledních 5 minut ohlídali.

TJ Třebíč - BC Vysočina B 68:59 statistika a komentář

Body a sestava: Šárka 12, Špaček 12, Jančář 10, Janků 8, Milota 7, Cejpek 6, Čermák 5, Diviš 4, Černý D. 2, Černý R. 2.

Na zápas s Jihlavou se vrátil Sony. Jenže vstup do utkání byl stejný jako v sobotu, jen s tím rozdílem, že v útoku to nebylo tragický, ale jen špatný. Mezi čtvrtinami nám k tomu trenéři zvýšeným hlasem něco řekli. Následně se obrana zlepšila a i v útoku se nám krapet začalo dařit a s klaksonem do poločasu jsme překlopili skóre na naši stranu.

Třetí čtvrtina byla vyrovnaná a poznamenaná událostí z poloviny čtvrtiny, kdy s bolestivou grimasou musel opustit hřiště Michal Čermák a následně byl sanitkou transportován do nemocnice. Bohužel v nemocnici se potvrdilo to nejhorší. Čermis má přetrhanou achillovku a ještě dnes večer se v Praze podrobí operaci a třebíčský basketbal se bude muset obejít bez svého klíčového hráče a kamaráda na hodně dlouhou dobu.

V poslední části utkání už Třebíč před sebe svého soupeře nepustila a zkušeně ještě dokázala vylepšit skóre na +9 a tím mít lepší vzájemné zápasy s krajským rivalem a upevnit si čtvrté místo v tabulce. Po vítězném zápase nám v šatně Sony předvedl nový trik v podobě hot-dogu a vykouzlil nám úsměv na tvářích o tomhle smutném víkendu.

Komentář trenéra Karla Janíka: Karel se pro média nevyjádřil :)