Výbornou formu ukázalo áčko i na domácí palubovce, když si připsalo dvě vítězství nad Uherským Brodem a Kyjovem, které znamenaly šesté a sedmé vítězství v řadě. Třebíčští tak stráví vánoční přestávku na druhém místě tabulky. Po novém roce se Třebíč představí opět na domácí palubovce, a to v sobotu 6. 1. proti Šlapanicím B a v neděli 7. 1. proti vedoucím Žabovřeskám.

TJ Třebíč - BK Spartak Uherský Brod 96:62

Body a sestava: Janík 25, Špaček 19, Vrtal 14, Cejpek 12, Sladký 11, Černý D. 7, Černý R. 2, Ferdan 2, Pavlas 2, Šárka 2.

Třebíč se po měsíci a půl představila doma a do sestavy se vrátili Šárka s Cejpkem. Naopak pracovní povinnosti nepustily do hry Diviše a problémy s kolenem třebíčského kapitána Čermáka.

Do utkání lépe vstoupili hosté z Uherského Brodu, kteří ve druhé minutě vedli 2:8. Pak ale přišel třebíčský uragán a dvě šňůry 15:1, 12:1 a první čtvrtina skončila drtivě 34:16. Na začátku druhé čtvrtiny přišla další šňůra 10:2 a chvílemi už to bylo téměř o 30 bodů. Celou první půlku (65:40) si Uherský Brod nevěděl s rychlou hrou třebíčských rady. Když třebíčským nevyšel rychlý protiútok, tak šla přihrávka dolů, kde domácí měli výškovou převahu nebo přiletěl dalekonosný projektil zpoza oblouku.

To co vycházelo první půlku, se bohužel ve druhé půlce zadrhlo. Teda především ve třetí čtvrtině, kde začátek vyšel lépe hostům a už to vypadalo, že se šňůrou 2:11 vrátili do zápasu. Naštěstí třebíčští utáhli šrouby v obraně a do konce utkání už inkasovali pouze 11 bodů a svůj náskok 25 bodů z první půlky utkání navýšili na konečný rozdíl 34 bodů (96:62).

TJ Třebíč - Jiskra Kyjov 78:71

Body a sestava: Vrtal 26, Janík 14, Černý D. 9, Sladký 9, Cejpek 5, Ferdan 4, Špaček 4, Černý R. 3, Pavlas 2, Šárka 2.

V neděli do Třebíče přijel další ze silných soupeřů, a to tým Kyjova. Třebíčský tým si chtěl hned od začátku vybudovat náskok, ale to nevyšlo a celá první čtvrtina byla přetahovaná o každý bod, která lépe vyzněla pro domácí (21:19). I ve druhé čtvrtině pokračoval festival neproměněných šoupáků, ale i přes nezdary v zakončení dokázali třebíčští navýšit svůj minináskok o další dva body (41:37).

Ve třetí čtvrtině to bylo z pohledu třebíčských lepší, něco tam napadalo, obrana fungovala na velmi slušné úrovni a rázem z toho bylo vedení o 10 bodů po třech čtvrtinách (60:50). Jenže Kyjov nadále kousal a v poslední čtvrtině trefil čtyři trojky, které zápas ještě zdramatizovaly, ale poslední vteřiny patřily domácím, kteří tak mohli oslavit sedmé vítězství v řadě.

Vítězství nad Kyjovem je o to cennější, že se podařilo urvat i přesto, že se ne tolik dařilo jako v zápasech předešlých. Pochvala pro všechny za bojovnost a další super kolektivní výkon. Zvláštní pochvala kapitánovi, který to zvládl za stolkem stejně dobře jako za trojkovým obloukem. Diváci něco zaslechli o sázce ... Laďo, co o tom víš?

Krásné Vánoce a vše nejlepší do nového roku přeje áčko!