Ve čtvrtfinále konečná, muži ukončili sezónu

Pro třebíčské basketbalisty skončila sezóna ve čtvrtfinále play-off, kde třebíčští ve dvou zápasech nestačili na silný celek Slovanu Černá Pole, který po zásluze postoupil do semifinále. Třebíčský tým děkuje všem partnerům a fanouškům za podporu v sezóně 2016/2017 a v příští sezóně 2017/2018 (snad víc úspěšnější) na viděnou.

TJ Třebíč - Slovan Černá Pole 74:81

» statistika a komentář

Body a sestava: Vrtal 20, Čermák 13, Janík 13, Sladký 8, Ferdan 7, Janků 5, Černý D. 2, Diviš 2, Pavlas 2, Šárka 2.

Na čtvrtfinále do Třebíče přijel silný tým Slovan Černá Pole, který po základní části skončil na druhém místě. I přes nějaké absence se hrál před napěchovanou třebíčskou halou pěkný basketbal. Hosté po dvou minutách vedli o 5 bodů, ale třebíčský tým se nedal a během minutky srovnal se soupeřem krok a do konce první čtvrtiny se hrál vyrovnaný basketbal. Vyrovnaná hra pokračovala i ve druhé čtvrtině, ale přece jen soupeř byl o jeden bod vepředu.

Do druhé půlky zápasu vstoupili o trošku lépe domácí a ve 24. minutě se dostali do vedení, ale to netrvalo dlouho a Slovan šňůrou 7 bodů si vzal vedení zpět, které si udržel až do konce 3. čtvrtiny. Na začátku čtvrté čtvrtiny se domácí znovu kousli a šňůrou 8 bodů šli opět do vedení, ale brněnský celek to nepoložilo a zkušeně si vzalo vedení zpět. Třebíč už nenašla odpověď a po prvním čtvrtfinálovém utkání na Slovan ztrácela 7 bodů. Děkujeme všem divákům za hojnou návštěvu a perfektní atmosféru!

Slovan Černá Pole - TJ Třebíč 91:69

Body a sestava: Vrtal 22, Janků 12, Čermák 10, Černý D. 6, Janík 6, Sladký 6, Šárka 3, Diviš 2, Ferdan 2, Pavlas.

Do Brna třebíčští cestovali s mankem 7 bodů, které velmi rychle smazali perfektní hrou a v 6. minutě bylo překvapivé skóre 4:17, ale to bylo vše a po domácím timeoutu přišla šňůra 16 bodů Slovanu do konce první čtvrtiny. Ve druhé čtvrtině se hrál celkem vyrovnaný basketbal, domácí v mírném vedení, než přišla další jejich 10 bodová šňůra a stav v poločase 46:34.

Do druhé poloviny utkání šli třebíčští s odhodláním ještě potrápit domácí a znepříjemnit jim postup do semifinále, což se trochu dařilo. Po nešťastném zranění Sonyho ještě třebíčští zabrali a stáhli 4 minuty před koncem na přijatelných 9 bodů. Bohužel pak už hostujícím došla šťáva a do konce utkání se trefovali jen domácí, což znamenalo, že pro třebíčský tým sezóna 2016/2017 skončila.