V derby na padesát procent

Na padesát procent dokázali třebíčští basketbalisté bodovat v zápasech s krajskými rivaly z Jihlavy a Žďáru nad Sázavou. V Jihlavě si třebíčští připsali velmi důležité vítězství v infarktové koncovce. Naopak v neděli třebíčským došla šťáva a v neoblíbeném Žďáru nad Sázavou prohráli. Za 14 dní se Třebíč utká na domácí palubovce s týmy Tesly Brno a Kyjova, ale před tím všechny zveme na basketbalový ples, který se uskuteční v pátek 3. 2. 2017!

BC Vysočina B - TJ Třebíč 69:70

Body a sestava: Špaček 23, Čermák 17, Janík 11, Sladký 6, Vérosta 5, Janků 4, Černý R. 2, Diviš 2, Černý D.

Jak je již zvykem opět nekompletní sestava cestovala k zápasům do Jihlavy. Někdo se jakžtakž uzdravil, ale pro změnu opět někdo onemocněl a Třebíči chyběli ti nejdelší (Cejpek s Vrtalem). Ale jelikož Jihlava nedisponuje tolika habánama, tak to nebyl neřešitelný problém. Vstup do utkání byl impozantní a již ve 4. minutě si domácí brali timeout při stavu 0:10, pak se hra trochu srovnala, ale stejně z toho bylo vedení po čtvrtině 12:24. Naopak ve druhé čtvrtině to byli domácí kteří dominovali a stáhli třebíčské vedení pouze na jeden bod.

Celý druhý poločas byly šachy, vedení se přelévalo ze strany na stranu a hrál se velmi pohledný basketbal, který vyvrcholil dramatem v posledních vteřinách. 5 vteřin před koncem se domácí zázračnou střelou trefili a vedli o 1 bod. Timeout hostujícího družstva. Třebíčští zahráli přesně to na čem se domluvili a 2 vteřiny před koncem si perfektním nájezdem vzali vedení zpět. Timeout domácích a následná jejich akce k obratu už nevedla a Třebíč ubojovala skvělé vítězství z venkovní palubovky. Velké poděkování patří třebíčským fanouškům, kteří vážili cestu a vytvořili domácí prostředí. Díky, byla to skvělá sobota.

BK Žďár nad Sázavou B - TJ Třebíč 78:59

Body a sestava: Janík 16, Sladký 13, Ferdan 12, Janků 8, Černý R. 6, Diviš 4, Černý D., Špaček, Vérosta.

Po sobotní vítězné písničce jela do Žďáru sestava s lehkou korekcí. Od začátku utkání Třebíč nehrála to co chtěla. Jestli se projevovala únava z těžkého utkání v Jihlavě? Těžko říct, ale domácí taky nepředváděli nic extra, ale stačilo jim to na poločasové vedení o pět bodů.

Třetí čtvrtinu ale Třebíč začala katastrofálně a 3 trojky v řadě během 2 minut stačili domácím k náskoku, který si po zbytek utkání dokázali udržet a lehce ještě navýšit. Stínem utkání je zranění Tadeáše Diviše, který má natažené vazy v koleni. Celý víkend tým jako kapitán vedl Radim Černý, pro kterého to byly poslední utkání v letošní sezóně, protože odjíždí studovat na půl roku do zahraničí. Čery! Mančaft ti přeje ať se ti v Itálii daří a v srpnu se vidíme na hřišti!