SAM Brno ukázalo kvalitu

Třebíčští ani po zlepšeném výkonu nestačili na kvalitní tým SAM Brno a prohráli už počtvrté v řadě. Za 14 dní se třebíčští jedou poprat o vítězství na brněnské palubovky, kde se utkají s týmy SKB Černovice a Slovan Černá Pole.

TJ Třebíč - SAM Brno 49:72

Body a sestava: Černý R. 10, Špaček 10, Vrtal 10, Sladký 6, Diviš 4, Černý D. 3, Ferdan 2, Janík 2, Janků 2, Vérosta.

Do Třebíče přijelo družstvo SAM Brno, favorit na postup a družstvo prošpikované kluky, kteří pravidelně nastupují v první lize a nebo mají zkušenosti z Kooperativa NBL. Naopak Třebíč si kromě dlouhodobě absentujících hráčů musela tenhle víkend poradit i bez svého kapitána Čermáka a habána Cejpka.

První čtvrtina nebyla dobrá, domácí působili ustrašeně, hostujícím hráčům nechávali až moc prostoru a střelci SAM dokázali trestat každou chybičku. Druhá čtvrtina byla naopak dobrá, domácí se dokázali vyrovnat s důraznou hrou SAM a z -17 se dostali na -7, jen hosté si to pohlídali a poločasové skóre bylo 28:38.

Celá třetí čtvrtina byla vyrovnaná a oba týmy předváděly pěkný basket, bohužel domácí ke konci čtvrtky udělali pár zbytečných ztrát a SAM navýšilo náskok na 15 bodů. Poslední čtvrtina už byla v režii hostujícího týmu, unavení domácí často chybovali a hostující celek bod po bodíku navyšoval svůj náskok.

Konečné skóre je pro Třebíč možná až kruté, ale SAM Brno je kvalitou týmu úplně někde jinde. Pozitivem je, že se domácí vrátili ke hře plné bojovnosti jako na začátku sezóny. Hrát takhle na Tesle či v Blansku, tak je asi o nějaké to vítězství víc.