Sezóna 2015/2016 u konce

Třebíč opět nezvládla v koncovkách venkovní zápasy a sezóna 2015/2016 pro ni skončila. Bohužel už vstup do sezóny omlazenému třebíčskému týmu nevyšel. Zlepšené výkony přišli až těsně před Vánocemi, což už bylo pozdě v bojích o play-off. Třebíčští basketbalisté se po celou sezónu trápili na útočné polovině a ani jednou nezískali vítězství z palubovky soupeřů. Snad sezóna 2016/2017 bude jenom lepší!

Jiskra Kyjov - TJ Třebíč 73:61

Body a sestava: Čermák 19, Svoboda Jar. 17, Janík 12, Černý D. 4, Vrtal 3, Diviš 2, Sladký 2, Černý R. 1, Kříž 1, Šárka.

Třebíč vyrazila na Slovácko bez několika hráčů základního kádru, ale poprvé také s novou akvizicí Pavlem Křížem. Slušně zaplněná kyjovská aréna mohla od úvodních minut sledovat velmi vyrovnanou partii.

Bohužel ve 37. minutě jsme se naposled dostali do vedení, potom jsme dostali dvě trojky a po našem nesportovním faulu (opravdu byl pane rozhodčí?) bylo po zápase a tím pohasli veškeré naše naděje na play-off.

Tesla Brno - TJ Třebíč 62:55

Body a sestava: Svoboda Jar. 15, Čermák 10, Vrtal 8, Černý D. 7, Janík 7, Diviš 4, Kříž 4, Černý R., Šárka.

Do Brna jsme jeli s cílem znepříjemnit postup do play-off domácí Tesle. To se nám od začátku dařilo když v 7. minutě na tabuli svítilo skóre 5:18, ale to nám dlouho nevydrželo a soupeř šňůrou 11 bodů se dostal na dostřel. Do poločasu bylo srovnáno na 30:30.

Třetí čtvrtina patřila domácím, kteří nás porazili o 8 bodů. Jenže pak už nebyli fyzické, ale především morální síly na zvrat utkání, i když jsme hodně kousali.

Nepovedená sezóna je u konce, teď už nás čeká pouze DOKOŠNÁ v Budíkovicích a pak musíme máknout ať jsme příští sezónu lepší.