Basketbalisté zahájili novou sezónu vítězně

Začátek nové sezóny letos připadl na první víkend v říjnu. V sobotu ve večerních hodinách přivítali třebíčští na své palubovce ještě loňského účastníka druhé ligy Jiskru Kyjov. Třebíčští neponechali nic náhodě a svého soupeře přejeli rozdílem třídy téměř o 50 bodů. Domácím se hodně dařilo v přechodové a útočné fázi, kdy rychlé protiútoky a vysoká střelecká úspěšnost deptali soupeře stále více, což mělo za následek ve druhém poločase fyzické odpadnutí Kyjova a ovládnutí palubovky domácími borci.

TJ Třebíč - Jiskra Kyjov 94:47 statistika a komentář

Body: Milota 18, Čermák 14, Šárka 13, Jančář 12, Černý D. 10, Černý R. 10, Janků 10, Diviš 4, Svoboda Jan 2, Vérosta 1.

V neděli před polednem zavítala do Třebíče rezerva prvoligového Zlína, která smolně den předem prohrála ve Znojmě o jediný bod. Utkání se ze začátku vyvíjelo v podobném duchu jako sobotní utkání. Nejprve oťukávání a následné zvýšení tempa hry, skvělé rychlé protiútoky znamenaly poločasové vedení o 17 bodů. Třetí čtvrtina začla košem třebíčských a pak jakoby se dobře namazaný stroj zadrhl. Pětiminutový výpadek v útoku, proměněné těžké střely zlínských hráčů znamenalo snížení až na 5 bodů. Po uklidňujícím timeoutu Třebíč převzala otěže zápasu opět do svých rukou a dokráčela k důležitému vítězství.

TJ Třebíč - SKB Zlín B 77:62 statistika a komentář

Body: Jančář 14, Černý D. 13, Černý R. 12, Milota 11, Čermák 8, Janků 8, Špaček 5, Diviš 4, Šárka 2.

Komentář trenéra Karla Janíka: Máme za sebou dvě úvodní vítězství. Zvláště první utkání se vydařilo. Vysoká úspěšnost střelby, dobře pracující obrana byly základem úspěchu. Na palubovku se dostali všichni hráči týmu a také každý z nich skóroval! Ve druhém jsme předvedli také slušný výkon, už to tolik nepadalo. Kolektivní výkon byl hlavní znak naší hry. Nasazení všech hráčů bylo příkladné a tak nezbývalo soupeři než pogratulovat k vítězství domácích. A to i přes spornost vyhodnocení mnoha situací rozhodčími. Naše hra rozhodně nebyla bez chyb, ale myslím, že se příprava částečně projevila a nastoupená cesta bude úspěšná.

Další zápas odehraje Třebíč s několikanásobným mistrem OP jižní Moravy BCS Husovice v sobotu 18. 10. 2014 od 17:00 v Brně na Morendě. Bohužel nedělní zápas s béčkem Husovic bude přeložen kvůli údajné "obsazenosti" jejich haly.

*Béčku Husovic byla nabídnuta výměna pořadatelství, která byla odmítnuta. Podle všeho za tím asi nebude jen obsazená hala. :)