V úterní sváteční odpoledne dorazil na třebíčskou palubovku brněnský tým Slovan Černá Pole v rámci 1. kola Českého poháru. Velký hlad po basketbalu ukázali třebíčští fanoušci, kterých na utkání dorazilo velké množství.

TJ Třebíč - Slovan MACH1NES Černá Pole 64:84

Body a sestava: Špaček 15, Janík 11, Vrtal 10, Černý D. 9, Man 6, Sladký 6, Ferdan 4, Černý R. 3.

Domácí basketbalisté se chtěli před velmi slušně zaplněným hledištěm předvést dobrým výkonem. Začátek utkání napovídal, že by se to mohlo podařit. Třebíčští střelci měli v první čtvrtině dobře seřízená mířidla, když konto soupeře zatížili 5 úspěšnými trojkovými pokusy. Hostující tým naopak využíval své výškové převahy a dostával se často do zakončení kolem koše. První čtvrtinu tak pro sebe těsně získali hosté (23:27).

Ve druhé čtvrtině pokračoval vyrovnaný souboj. Jen ofenzivy obou týmů trochu polevily. Před poločasovou přestávkou ztrácel domácí celek na soupeře 7 bodů (36:43).

V podobném duchu pokračoval zápas i po změně stran. Domácím se nedařilo snížit rozdíl ve skóre na dostřel a znervóznit tak brněnské. Ti si zkušeně hlídali náskok, který dokázali ještě před koncem třetí čtvrtiny navýšit (49:61).

Žádná výrazná změna nenastala ani v posledním dějství. Domácím se stále nedařilo bodově přiblížit k hostům. Dvě minuty před koncem ztráceli třebíčští 9 bodů. V úplném závěru třebíčský tým ve snaze zvrátit nepříznivý výsledek přiriskoval svoji hru, ale vůbec se mu to nepodařilo. Vyplynuly z toho pouze chyby, které Slovan potrestal a pohodlně dokráčel k vítězství 64:84.

Konečný výsledek byl z pohledu předvedeného výkonu pro domácí tým až příliš krutý. Hosté si vítězstvím zajistili postup do dalšího kola, ve kterém narazí na prvoligový jihlavský tým BC Vysočina.