Poslední zářijový víkend odstartovala nová sezóna třebíčskému áčku. V předčasně ukončené loňské sezóně stihli třebíčští odehrát pouze 2 zápasy, a tak se jednalo o takovou malou obnovenou druholigovou premiéru. Los přisoudil třebíčskému týmu na úvod soutěže soupeře z Východních Čech.

BVK Holice - TJ Třebíč 50:58

» statistika a komentář

Body a sestava: Čermák 16, Vrtal 16, Sladký 13, Černý D. 6, Cejpek 3, Černý R. 2, Janík 2, Ferdan, Špaček.

V sobotu přicestoval třebíčský tým na palubovku Holic. Úvod zápasu byl nervózní z obou stran, když na obou týmech byla znát po dlouhé zápasové pauze nerozehranost. Vyrovnanou první čtvrtinu nakonec pro sebe získali díky lepšímu závěru třebíčští (11:17).

Vyrovnaný souboj pokračoval i ve druhé desetiminutovce. Střelci obou týmů neměli zrovna svůj den a do poločasu šli hosté s náskokem 7 bodů (27:34).

Trápení v útoku pokračovalo i po změně stran. Hosté sice dokázali navýšit náskok přes hranici 10 bodů, ale domácí se povedeným finišem třetí čtvrtiny vrátili do zápasu a před poslední částí ztráceli pouhé dva body (41:43).

Zápas tak mířil do dramatického konce. Poslední koš ze hry dostali třebíčští šest minut před koncem a závěrečné vteřiny si zkušeně pohlídali! Třebíčští si tak odváží cenné vítězství z palubovky nebezpečných Holic.

BK NAPOS Vysoká nad Labem - TJ Třebíč 80:60

Body a sestava: Janík 15, Černý D. 13, Sladký 10, Vrtal 8, Ferdan 6, Cejpek 4, Černý R. 2, Špaček 2.

V neděli na třebíčské čekal jeden z favoritů celé soutěže Vysoká nad Labem. Oproti sobotnímu zápasu nebyl třebíčským k dispozici zraněný kapitán Čermák. Naopak Vysoká povzbuzená vysokým vítězstvím nad Žďárem měla zaplněnou celou zápasovou soupisku.

Vstup do utkání vyšel lépe domácímu týmu, když se ve čtvrté minutě dostal do vedení 9:0. Poté se však hosté vzpamatovali, zlepšili svoji hru a do konce první čtvrtiny snížili rozdíl ve skóre na 3 body (15:12).

V sympatickém výkonu pokračoval třebíčský tým i ve druhé čtvrtině, kdy předvedl několik povedených akcí a před druhým poločasem byl stále ve hře (32:27).

Zlom však nastal po poločasové přestávce. Domácí výběr se chytnul v útoku, když trefil několik střel zpoza trojkového oblouku. Naopak unavený třebíčský tým úplně vypadl z rytmu. Třetí čtvrtinu ztratil v poměru 32:6 a o osudu utkání tak bylo rozhodnuto (64:33).

V závěrečném dějství se pak třebíčským podařil zastavit nápor domácích a snížit rozdíl ve skóre na konečných 80:60. Třebíčské áčko se tak vrátilo z prvního víkendového výjezdu s bilancí 1:1.

V úterý od 16:00 třebíčští hostí v rámci prvního kola Českého poháru Slovan Černá Pole. Za 14 dní pak třebíčský tým čekají domácí zápasy 2. ligy proti Brandýsu nad Labem a Kolínsko-kutnohorský BK.