Po dlouhých 7 letech třebíčští basketbalisté nastoupili do zápasu druhé ligy. Po odložených úvodních dvou utkání z důvodu výskytu onemocnění COVID-19 v týmu třebíčských, se k letošní ligové premiéře vydali na palubovku Brandýsu nad Labem a rezervy pražské Slavie. Ovšem ani v jednom utkání se vítězství nedočkali.

BK Brandýs nad Labem - TJ Třebíč 80:62

Body a sestava: Čermák 15, Vrtal 12, Sladký 9, Cejpek 5, Černý D. 5, Černý R. 5, Špaček 5, Ferdan 4, Man 2.

Zbytečně ustrašený, tak by se dal charakterizovat výkon třebíčského týmu v první čtvrtině sobotního zápasu. Naopak domácí hráli zkušeně a prezentovali se organizovanou hrou v útoku i v obraně. Právě přes obranu domácích se třebíčští jen velmi těžce prosazovali. Za úvodní čtvrtinu skórovali pouze zpoza trojkového oblouku a Brandýs tak hned v úvodu svému soupeři odskočil (20:9).

Jestli byl výkon třebíčských v úvodu zápasu ustrašený, tak nevím co napsat o výkonu v druhé čtvrtině. Tou dobou jako by bylo na hřišti pouze jedno družstvo a Brandýs předvedl šňůru 15:0. Až v 17. minutě se hosté poprvé prosadili i za 2 body a po prvních dvaceti minutách se domácí dostali do pohodlného vedení (38:20).

Mírné zlepšení přišlo po změně stran, ale vždy když se třebíčští nadechovali k náporu, Brandýs ho několika koši v řadě srazil zase na zem. Bodový rozdíl ve skóre se tak po třetí čtvrtině příliš nezměnil (53:34). Třebíčský tým to nevzdal a nadále se zkoušel vrátit zpátky do zápasu a znervóznět tak domácí tým. Rozdíl ve skóre se jim ale ani jednou nepodařilo dostat pod hranici 10 bodů a Brandýs tak nakonec v poklidu dovedl zápas do vítězného konce (80:62).

SK Slavia Praha B - TJ Třebíč 85:65

Body a sestava: Vrtal 18, Čermák 11, Černý D. 9, Sladký 9, Černý R. 8, Man 6, Diviš 2, Ferdan 2, Špaček.

V neděli na třebíčský tým čekalo béčko nově vzniklého ambiciózního projektu Slavie Praha. Třebíčští tentokrát zvládli zachytit vstup do zápasu a po dvou úspěšných trojkových pokusech si v prvních minutách vzali vedení na svoji stranu. Poté se však sešívaní rozstříleli, do konce první čtvrtiny zaznamenali pět úspěšných trojkových střel a dostali se do mírného trháku (28:20).

Rozhodující pasáž utkání pak přišla ve druhé čtvrtině. Slávisté během tří minut předvedli sérii 17 bodů v řadě a rázem byli o 26 bodů napřed. Velké problémy třebíčským dělal především Zach. Hosté alespoň třemi koši v řadě v samém závěru první půle snížili náskok domácích na 20 bodů (52:32).

Bylo jasné, že taková ztráta se třebíčským bude pouze těžce dotahovat. Přesto úzkou rotaci hostů do druhé půle rozšířil z hlediště povolaný Diviš. Třebíčští sice měli snahu, ale tentokrát jim chyběly síly i kvality se zápasem něco udělat. Slavia měla zápas plně pod kontrolou a na konci se mohla radovat z vítězství v poměru 85:65.

Třebíčští budou muset začít předvádět zlepšené výkony, aby mohli pomýšlet na důstojnou roli ve druhé lize. Po třítýdenním tréninkovém výpadku budou muset zapracovat na zlepšení fyzické kondice a především týmové souhře. Za 14 dní se třebíčské áčko představí na domácí palubovce. Čekají je těžcí soupeři z Východních Čech. Nejdříve v sobotu přijede Chrudim. O den později je bude následovat Tesla Pardubice.