Třebíčské áčko úspěšně zvládlo poslední dvě kola základní části Jihomoravské ligy, když v domácích zápasech porazilo brněnské týmy z Černých Polí a Šlapanic.

TJ Třebíč - Slovan Černá Pole C 80:66

Body a sestava: Čermák 16, Špaček 16, Ferdan 13, Janík 10, Sladký 9, Diviš 6, Černý D. 5, Man 3, Černý R. 2, Cejpek.

Nejdříve v sobotu přicestoval do Třebíče celek Slovan Černá Pole, který před blížícím se play off posílil svoji sestavu. Bylo tak jasné, že na třebíčské nečeká žádný lehký úkol. Domácí byli připraveni, až na Matěje Vrtala, v kompletní sestavě.

Od úvodního rozskoku mohli diváci sledovat vyrovnaný basketbal. Mírně navrch však měl brněnským tým. Domácí se v celém prvním poločase nemohli spolehnout na svoji silnou zbraň, střelbu za tři body. Navíc v obraně měli problémy s fauly a brněnští se často dostávali ke střelbě šestek. Naštěstí pro domácí hosté neměli z čáry trestného hodu vysokou úspěšnost. Nepříliš bodově bohatý první poločas pro sebe získal brněnským tým (32:33).

V úvodu druhé půle jakoby na hřišti byl pouze jeden tým a brněnští na domácí vlétli šňůrou 8:0. Po oddechovém čase a prostřídání sestavy se třebíčští vzpamatovali a obraz hry se v následujících minutách úplně otočil. Domácí utáhli šrouby v obraně, zaznamenali několik úspěšných trojek a ještě ve třetí čtvrtině otočili skóre ve svůj prospěch.

Čtvrtá čtvrtina pak pokračovala v podobném duchu a domácí hostům ještě výrazněji bodově odskočili. Hosté v samotném závěru dalekonosnou trojkou pouze snížili na konečných 80:66

TJ Třebíč - Sokol Šlapanice B 92:48

Body a sestava: Janík 24, Man 14, Špaček 11, Sladký 10, Černý D. 9, Čermák 6, Ferdan 6, Novák D. 4, Cejpek 3, Diviš 3, Černý R. 2, Lenikus.

V neděli třebíčský celek hostil tým Šlapanic, který v letošní sezóně okupuje spodní patra tabulky. Třebíčští nechtěli dopustit žádné překvapení a celý zápas byl jasně v jejich režii. Domácím se v útoku dařilo vytvářet volné střelecké pozice a konto hostů zasypali celkem 17-ti trojkami. Velkou porci minut tak opět mohli dostat mladíci Lenikus s Novákem.

Ve druhém poločase se útok domácích přeci jen trochu zadrhnul, a tak se diváci nedočkali populární stovky. Třebíčští přesto ovládli zápas v poměru 92:48.

Třebíčské áčko tak dokázalo základní částí projít bez jediné ztráty kytičky. Do play off bude vstupovat v roli favorita z první pozice a ve čtvrtfinále stejně jako loni narazí na tým z Hodonína. Zápasy se odehrají nejdříve v sobotu 21.3. na jihu Moravy, den poté se oba týmy představí v nedělní odvetě na Vysočině.