K prvnímu zápasu roku 2020 cestovalo třebíčské áčko na palubovku Vyškova, kterému se v letošní sezóně nad očekávání daří, když především na domácím hřišti je pro všechny týmy nepříjemným soupeřem.

BK Vyškov - TJ Třebíč 59:69

Body a sestava: Vrtal 15, Janík 14, Špaček 10, Čermák 8, Sladký 7, Man 6, Černý D. 5, Černý R. 2, Novák D. 2.

Třebíčským vyšla úvodní čtvrtina zápasu, když na nich příliš nebyla znát více než měsíční pauza od posledního utkání. Míč v útoku dobře létal z ruky, obrana fungovala a do většího náskoku je tak nepustila především nepřesná střelba z dálky (11:18). Dobrý vstup měli třebíčští i do druhé čtvrtiny. Za stavu 15:29 se ale jejich hra úplně rozpadla. Domácí pomalu, ale jistě začali přitvrzovat. Třebíčští přestali hrát týmově a Vyškov toho dokázal využít ke snížení rozdílu ve skóre (24:32).

Do druhé poloviny utkání vstoupili domácí ještě tvrději, trefili několik trojek a najednou vycítili šanci na úspěch v zápase. Třebíčští se naopak stále trápili v útoku a do poslední čtvrtiny se jejich náskok snížil na rozdíl pouhého jednoho koše (45:47). Ve stejném duchu pokračovala i čtvrtá čtvrtina a v její polovině se po další trojce domácí poprvé v zápase dostali do vedení (57:56). Třebíčský tým se však na poslední minuty dokázal zkoncentrovat. Utáhl šrouby v obraně, konečně také trefil něco z dálky a nakonec nedopustil žádné překvapení. Přestože třebíčští nastříleli nejméně bodů v sezóně, mohli se radovat z dalšího vítězství (59:69).

V příštím víkendovém kole čekají na třebíčské áčko další venkovní utkání. Nejdříve v sobotu na palubovce Žďáru nad Sázavou, kde to třebíčští nemají nikdy jednoduché a poté v neděli na hřišti aktuálně čtvrté Jihlavy.