Třebíčské áčko nadále pokračuje ve své krasojízdě, když si z venkovních zápasů přivezlo další dvě vítězství. Poslední domácí utkání před Vánocemi odehraje A-tým netradičně v pátek 6.12. od 20:00 s Husovicemi.

Sokol Šlapanice B - TJ Třebíč 38:101

Body a sestava: Čermák 14, Černý R. 14, Janík 14, Černý D. 10, Vrtal 10, Man 9, Sladký 9, Špaček 8, Ferdan 7, Diviš 6.

Na palubovku Šlapanic, které stále čekají na první výhru v sezóně, cestovalo v 10. kole doposud neporažené třebíčské áčko. Roli favorita začalo potvrzovat hned od úvodních minut. Šlapanice zapsaly své první body v zápase až v 5. minutě za stavu 0:13. Do konce první čtvrtiny přidaly pouze další tři body a třebíčští byli po první čtvrtině ve vedení o 16 bodů (6:22). Na rozdíl od minulých zápasů nepřišel herní útlum třebíčských a ti tak svůj náskok rovnoměrně zvyšovali v každé čtvrtině. První poločas končili s náskokem 31 bodů (15:46).

Do druhého poločasu zkušený třebíčský trenér rovnoměrně rozložil síly všech hráčů, když po pětiminutovkách střídal hokejově celé pětky. Po třetí čtvrtině byl stav 32:76 pro třebíčský tým. Před poslední desetiminutovkou už tak bylo pouze otázkou, jestli třebíčští dosáhnou kýžené stovky. To se jim povedlo v předposlední minutě zápasu a ze Šlapanic si tak odvezli vysoké vítězství v poměru 38:101.

Slovan Černá Pole C - TJ Třebíč 64:93

Body a sestava: Janík 27, Čermák 18, Man 12, Černý D. 10, Špaček 8, Černý R. 4, Ferdan 4, Sladký 4, Vrtal 4, Diviš 2.

V neděli zajížděl třebíčský tým na půdu brněnských Černých Polí, kde se mu v posledních letech herně ani výsledkově příliš nedařilo. Domácí navíc vstoupili do zápasu velmi aktivně a všude byli o krok dříve než hosté. Třebíčští se probudili až po oddechovém času. V šesté minutě se pak poprvé dostali do vedení, které už ve zbytku zápasu nepustili. Brněnským, kteří nastoupili do zápasu pouze v 6 hráčích, postupně začaly odcházet síly, čehož třebíčští dokázali využít a před výměnou stran si vybudovali náskok patnácti bodů (30:45).

Ve třetí čtvrtině i díky trojkové smršti hosté ještě výrazněji navýšili rozdíl ve skóre (48:76). Ve čtvrté čtvrtině se však už útok třebíčských přibrzdil a na populární stobodovou hranici tak tentokrát nedosáhli. Přesto třebíčské áčko mohlo slavit další pohodlné vítězství.

V příštím hracím kole se třebíčští hned dvakrát postaví doposud rovněž neporaženému celku z Husovic. Domácí zápas by se měl netradičně předehrávat už v páteční večer. Uvidí se, který z týmů uhájí svoji neporazitelnost, a který si naopak připíše svoji první porážku v sezóně.