Po třech domácích zápasech čekaly na třebíčské áčko první venkovní utkání a to na palubovkách Blanska a brněnské Tesly. Oba zápasy po těžkých bojích třebíčští zvládli a i nadále v letošní sezóně neochutnali hořkost porážky.

ASK Blansko - TJ Třebíč 74:80

Body a sestava: Čermák 28, Vrtal 13, Špaček 12, Janík 9, Černý R. 8, Man 5, Diviš 3, Ferdan 2, Černý D.

Hosté měli skvělý vstup do utkání, když hned v úvodu zaznamenali šňůru 0:10. Domácí nápor zastavili oddechovým časem a do konce čtvrtiny už nedovolili třebíčským výrazněji navýšit náskok. Po první části byli napřed třebíčští o 11 bodů (17:28). To co se hostům povedlo na začátku zápasu, zvládli domácí v úvodu druhé čtvrtiny. Šňůra 10:0 znamenala vyrovnání zápasu. Třebíčští hořeli v obraně, nechávali domácím příliš mnoho prostoru a ti to dokázali trestat. Když se k tomu přidala i nesoustředěná hra v útoku, tak třebíčští před výměnou stran prohrávali o 4 body (45:41).

Domácí tým vycítil šanci a na svém malém hřišti byl nepříjemným soupeřem. Třetí čtvrtina byla nejvyrovnanější částí zápasu. Skóre se přelévalo ze strany na stranu, ale vedení si díky trojce v poslední minutě nakonec udržel celek Blanska (57:56). Čtvrtá čtvrtina tak slibovala velké drama. V klíčové fázi zápasu však třebíčské podržel kapitán Čermák, který vždy trefil trojku, když to jeho tým nejvíce potřeboval. Když se k tomu přidala i zlepšená obrana, která nedovolila domácím v posledních dvou minutách skórovat, radovali se nakonec z vítězství hosté (74:80).

Tesla Brno - TJ Třebíč 69:72

Body a sestava: Vrtal 23, Janík 13, Čermák 7, Černý R. 7, Diviš 7, Černý D. 6, Man 4, Špaček 3, Ferdan 2.

Další těžký zápas se dal očekávat v neděli v Brně, kde třebíčské hostila Tesla. Zápas kvůli problémům s časomírou začal později. Problémy přetrvávaly a tak byl celý zápas hodně rozkouskovaný. Úvod utkání tentokrát nezastihl Třebíč v nejlepší formě a první čtvrtinu končila ve ztrátě šesti bodů (23:17). Ve druhé čtvrtině hosté zlepšili svůj výkon a dokázali otočit skóre ve svůj prospěch (36:40).

Ve třetí čtvrtině byl zápas nadále vyrovnaný a rozdíl ve skóre zůstal stejný (48:52). Opět se tak dala očekávat vyrovnaná koncovka a na rozdíl od sobotního zápasu skutečně přišla. 29 sekund před koncem brněnští srovnali stav utkání na 69:69. Hosté reagovali oddechovým časem a svůj poslední útok chtěli sehrát tak, aby využili co nejvíce času. To se jim povedlo. V rohu hřiště navíc zůstal osamocený David Špaček, který nabídnutou šanci využil a svoji první úspěšnou trefu v zápase si nechal na ten pravý moment. Domácí Tesla už se k odpovědi nedostala a třebíčští tak získali další cennou výhru z venkovního zápasu.

Pozitivem víkendových zápasů je, že i přes nepříliš povedené výkony dokázalo třebíčské áčko v obou utkáních vybojovat vítězství. V příštím kole se třebíčští představí opět doma. Soupeři jim budou týmy Uherského Brodu a Hodonína.