Oslabené áčko zvládlo čtvrtfinálovou nástrahu v podobě Hodonína a po dvou vítězstvích se může radovat z postupu do semifinále. V semifinále za 14 dní třebíčští narazí na brněnská Černá Pole. První utkání se hraje v sobotu 30.3. na brněnské palubovce a odveta v neděli od tradičních 10:00 v Třebíči!

Sokol Hodonín - TJ Třebíč 76:80

Body a sestava: Vrtal 27, Janík 15, Sladký 12, Man 10, Černý D. 8, Čermák 4, Diviš 4, Ferdan.

Na čtvrtfinále play-off z různých důvodů chyběli Balko, Cejpek, Radim Černý, Pavlas, Svoboda, Špaček, a proto do Hodonína odjelo pouze 8 hráčů.

Nováčkovský elán a zaplněná hala hnali domácí Hodonín do rychlých protiútoků, který si rychle vybudoval náskok devíti bodů. Náskok do konce první čtvrtiny třebíčští snížili pouze o bod (24:16). I na začátku druhé čtvrtiny pokračovala nemastná, neslaná hra třebíčských a Hodonín si ve 14. minutě vybudoval náskok už 14 bodů. Po timeoutu třebíčští přitvrdili v obraně, zpřesnili hru v útoku a i přes žalostné procento střelby snížili do konce první půlky náskok Hodonína na 4 body (42:38).

Do třetí čtvrtiny opět lépe vstoupil Hodonín, který si rychle vybudoval náskok 12 bodů a na řadu přišel opět timeout. Po timeoutu třebíčští prolomili prokletí hodonínských košů a díky několika dalekonosným projektilům si šňůrou 2:19 vybudovali do konce čtvrtiny náskok 5 bodů (58:63). Ve čtvrté čtvrtině si třebíčští zkušeně udržovali náskok před sympaticky bojujícím Hodonínem a dokráčeli pro důležité vítězství do nedělní odvety v Třebíči.

TJ Třebíč - Sokol Hodonín 71:49

Body a sestava: Černý D. 14, Sladký 12, Čermák 11, Janík 10, Vrtal 9, Man 7, Diviš 4, Ferdan 4.

Nedělní odveta v Třebíči, stejně jako v Hodoníně, slušně zaplnila halu. Skóre utkání otevřel Hodonín, pak ale převzali otěže utkání do svých rukou třebíčští a první čtvrtinu ovládli 18:10. Skvělá práce v obraně pokračovala i ve druhé čtvrtině, kdy třebíčští navýšili náskok o další tři body (36:25).

Ve druhé polovině utkání pokračovala dobrá hra třebíčských, hostující Hodonín už působil unaveným dojmem a třebíčští tak do konce utkání navyšovali vedení až na konečných 22 bodů (71:49).

Třebíčské áčko tak zvládlo první krok a Hodonínu patří poděkování za fér sérii. V semifinále na třebíčský tým čeká ambiciozní Slovan Černá Pole C, který po sestupu jejich áčka z 2. ligy bude chtít vybojovat druholigovou licenci. První utkání je v plánu v Brně 30.3. a odveta v neděli 31.3. od 10:00 v Třebíči. BOJUJEM!