Třebíčské áčko zakončilo základní část Jihomoravské ligy vítězným trojbojem v páteční dohrávce v Hodoníně a víkendovými zápasy proti brněnským soupeřům na domácí palubovce. Po základní části se třebíčští umístili na 2. místě a ve čtvrtfinále play-off vyzvou Sokol Hodonín. Čtvrtfinálové boje začínají 16.3. v Hodoníně a odveta se odehraje následující den od tradičních 10:00 v Třebíči!

Sokol Hodonín - TJ Třebíč 72:78

» statistika a komentář

Body a sestava: Sladký 21, Vrtal 16, Janík 13, Špaček 11, Čermák 5, Cejpek 4, Ferdan 4, Černý D. 3, Černý R. 1, Balko, Man.

Na páteční dohrávku do Hodonína cestoval skoro kompletní tým. Chyběli pouze pracující Petr Pavlas a Tadeáš Diviš, naopak síly A-týmu posílil z béčka přeřazený Michal Balko.

Vstup do utkání a vlastně celé utkání bylo jedno z méně vydařených. Třebíčští od začátku působili ospalým dojmem, kdy je pravděpodobně ukolébala sokolská hymna. Naopak domácí dělali hostujícím hráčům z Třebíče problémy s rychlým protiútokem a přesnou střelbou z perimetru, takže úvodní přestřelka skončila 26:24. Přestřelka pokračovala i ve druhé čtvrtině, ve které byli o dva body lepší třebíčští a srovnali na poločasových 43:43.

Ve třetí čtvrtině chtěli třebíčští zvrátit utkání ve svůj prospěch, ale hodonínští Sokoli byli proti a třebíčští ztráceli po 3. čtvrtině 2 body (61:59). O výsledku utkání tak rozhodovala čtvrtá čtvrtina, kdy otěže zápasu vzal do rukou celý víkend sebevědomě hrající Slaďoch, který během dvou minut trefil tři trojky po sobě a bylo hotovo. Třebíčští urvali důležité utkání, které je posunulo do boje o druhé místo v sobotním utkání proti Černým Polím.

TJ Třebíč - Slovan Černá Pole C 79:67

Body a sestava: Janík 15, Sladký 12, Černý D. 11, Cejpek 9, Diviš 9, Vrtal 8, Čermák 6, Černý R. 6, Ferdan 2, Man 1, Balko, Špaček.

Začátek utkání "o 2. místo" domácím moc nevyšel, běžela pátá minuta a třebíčští prohrávali 5:17. Pak se třebíčští vzchopili a bod po bodu ukrajovali z náskoku soupeře a po první čtvrtině ztráceli pouze šest bodů (17:23). Ve druhé čtvrtině domácí ještě víc zagresivnili obranu a otočili vývoj utkání pro sebe (40:31).

Vstup do druhé poloviny utkání vyšel parádně, třebíčští během dvou minut vedli o 14 bodů, ale svého soupeře nezlomili. Hostující Slovan se šňůrou 10 bodů v řadě dostal zpátky do hry a po třech čtvrtinách měli třebíčští hubený náskok čtyř bodů (53:49). Ve čtvrté čtvrtině třebíčští definitivně zlomili odpor soupeře, který i přes závěrečný pressing nenašel recept na třebíčský tým.

Třebíčští se díky vítězstvím nad silným soupeřem posunuli na druhé místo, které museli uhájit v nedělním posledním utkání základní části proti Šlapanicím.

TJ Třebíč - Sokol Šlapanice B 74:65

Body a sestava: Sladký 21, Vrtal 19, Čermák 12, Janík 6, Černý R. 4, Ferdan 4, Cejpek 3, Černý D. 2, Man 2, Diviš 1.

Do nedělního utkání nezasáhl Špajda, který v době utkání už seděl v letadle směr New York a s lehkým zraněním laborující Michal Balko.

Utkání bylo jak přes kopírák týden starého zápasu ve Šlapanicích. Třebíčští nastoupili na svého soupeře a po první čtvrtině měli náskok dvanácti bodů (26:14). V 18. minutě měli třebíčští už náskok 18 bodů, o který do konce druhé čtvrtiny přišli (41:31).

Ve třetí a čtvrté čtvrtině působili třebíčští unaveným dojmem a hostující Šlapanice po chybách domácích stahovali náskok, kdy se čtyři minuty před koncem dostali na dostřel jednoho koše. Pak třebíčští ještě z posledních sil zapnuli a dokráčeli k povinnému vítězství.

Vítězstvími v posledních třech zápasech si třebíčští zajistili konečné 2. místo po základní části Jihomoravské ligy. Ve čtvrtfinále play-off narazí třebíčští na Sokol Hodonín. BOJUJEM!