Dvě důležitá vítězství z palubovek soupeřů dovezlo třebíčské áčko, které na trip do Vyškova a Uherského Brodu vyrazilo ve velmi okleštěné sestavě sedmi statečných. Za 14 dní třebíčský tým čekají utkání na palubovkách krajských rivalů ze Žďáru nad Sázavou a Jihlavy.

BK Vyškov - TJ Třebíč 56:77

» statistika a komentář

Body a sestava: Čermák 14, Vrtal 14, Sladký 12, Špaček 12, Janík 11, Černý D. 9, Černý R. 5.

K prvním zápasům roku 2019 cestovalo třebíčské áčko do Vyškova a Uherského Brodu. I v okleštěné sestavě dokázalo obě utkání zvládnout a domů přivést dvě vítězství. V sobotním zápase na třebíčské čekal tým z Vyškova. Postavení obou týmů v tabulce předurčovalo třebíčské do pozice favorita, kterou také chtěli potvrdit.

První čtvrtina nabídla vyrovnaný basketbal. Třebíčští měli mírně navrch, ale nedařilo se jim dostat do výraznějšího vedení. To se podařilo až ve druhé části zápasu, kdy třebíčští borci zpřesnili svoji hru i střelbu. Úspěšnou střelou s klaksonem přes půl hřiště pak navýšili svůj náskok před poločasovou pauzou na 17 bodů.

Ve druhém poločase však třebíčští pod dojmem vysokého vedení polevili. Domácí naopak ještě více přitvrdili a dokázali stáhnout náskok třebíčských. Třebíčští však Vyškovu nedovolili přiblížit se na dostřel a závěr zápasu dohrávali především tak, aby se vyhnuli zranění.

BK Spartak Uherský Brod - TJ Třebíč 57:90

Body a sestava: Vrtal 31, Janík 14, Sladký 11, Čermák 9, Špaček 9, Černý D. 8, Černý R. 8.

Po přejezdu do Uherského Brodu, skvělé večeři a nočním stavění sněhuláka čekal v neděli na třebíčský tým Spartak Uherský Brod. První poločas dal svým průběhem vzpomenout na sobotní zápas ve Vyškově. Třebíčští v úvodu zápasu dávali soupeři příliš mnoho prostoru a ten to dokázal trestat. Zlepšení přišlo znovu až ve druhé čtvrtině, a to především díky agresivní obraně a rychlým protiútokům.

V dobrém výkonu ze druhé čtvrtiny pokračovali třebíčští borci i po změně stran a třetí čtvrtinu ovládli v poměru 25:10. Poslední čtvrtina už se pak spíše dohrávala a Třebíč tak dokráčela k pohodlnému vítězství a z venkovního tripu si dovezla důležité 4 body.