Třebíčské áčko si z brněnského tripu odvezlo dvě porážky. Když v sobotu v předehrávce dvojičky nestačilo na Husovice a v neděli na rezervní tým Černých Polích. Za 14 dní se třebíčští od 18:30 představí v posledním zápase roku 2018 na domácí palubovce v odvetě proti Husovicím.

BCS Husovice - TJ Třebíč 59:48

Body a sestava: Vrtal 10, Janík 8, Špaček 8, Sladký 7, Čermák 6, Černý D. 3, Cejpek 2, Černý R. 2, Ferdan 2, Diviš, Pavlas.

V sobotu třebíčské áčko vyrazilo k předehrávce dvojičky na palubovku brněnských Husovic. Třebíčští chtěli na svého soupeře vletět a určovat tempo hry. Bohužel stal se pravý opak, kdy tempo určovali hráči Husovic a třebíčští se přizpůsobili na pochodový, profesorský basketbal soupeře. První čtvrtinu tak pro sebe urvali domácí Husovice 15:10. Ani ve druhé čtvrtině nepřišlo od třebíčských zlepšení a v poločasové přestávce třebíčští ztráceli 4 body (26:22).

Po změně stran přišlo mírné zlepšení, dokonce se třebíčští dostali do vedení, ale to jim vydrželo pouze 2 minuty. Do závěrečné čtvrtiny šli třebíčští s mankem jednoho bodu. Ještě ve 34. minutě to bylo 39:39, pak ale přišla šňůra Husovic 12:3 a bylo po zápase. Třebíčští nezvládli utkání, které měli vyhrát. Bohužel sobotní trápení vystřídalo nedělní trápení...

Slovan Černá Pole C - TJ Třebíč 87:65

Body a sestava: Vrtal 28, Sladký 12, Čermák 5, Janík 5, Pavlas 4, Špaček 4, Černý R. 3, Černý D. 2, Diviš 2, Cejpek, Ferdan

V neděli třebíčští cestovali opět do Brna, tentokrát na palubovku Černých Polích, kde nastoupili k zápasu na neděli v netradičních 15:30. Utkání bylo v první periodě utkání vyrovnané. Rychle a tvrdě hrající soupeř, ale přesto měl k dobru dva body (15:13). Ve druhé čtvrtině, ale domácí spustili trojkovou kanonádu a po šňůře 16:2, kterou nedokázal zastavit ani timeout ztráceli třebíčští v poločase 15 bodů (42:27).

Do třetí čtvrtiny šli třebíčští s cílem co nejvíc znepříjemnit život hráčům soupeře a ukrojit co nejvíc z náskoku Černých Polích. To se ale vůbec nepodařilo. Když už se podařilo ubránit, tak třebíčský tým zabila hloupá ztráta nebo neproměněný šoupák. V pohodě hrající soupeř za druhou půlku nasázel dalších 7 trojek a vyhrál zaslouženě nad trápící se Třebíčí 87:65.

Třebíčští se přesvědčili, že samo to nepůjde a je potřeba máknout, ať se neztratí kontakt se špičkou tabulky...